Dudak dolgusu her geçen gün daha fazla sayıda kişinin faydalandığı ve estetik açıdan daha güzel, daha dolgun dudaklara sahip olmak için yapılan bir işlemdir. İnce olan dudaklara daha dolgun bir görünüm kazandırmanın yanı sıra dudak bitimini belirginleştirmek ya da dudaktaki asimetrik görünümü ortadan kaldırmak amacıyla da bu işlemden faydalanılabiliyor.

Son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemin ardından günlük hayata geri dönmek mümkün olabiliyor. Bu işlem yapılırken acı verir mi ya da fiyatları nedir gibi sıklıkla merak edilen konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde dolgunun nasıl yapıldığını daha ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

dudak dolgusu nasıl yapılır

Öncelikle dudak dolgusu işleminin herhangi bir acı, ağrı ya da sızıya neden olmadan, gayet konforlu bir süreç eşliğinde tamamlandığını aktaralım. Çünkü işleme başlanmadan önce dudak bölgesine anestezi içeren krem sürülüyor. Bu krem dudak bölgesinin uyuşmasını sağlıyor ve bu sayede herhangi bir acı hissi de yaşanmıyor. Son derece ince bir uca sahip olan enjektör yardımı ile dolgu maddesi dudak içerisine gönderiliyor. Bu sayede dudaklara aha dolgun bir görünüm kazandırılmış oluyor.

Etkisi ise hemen görülebilir. Dolgunluğu fark etmek için uzun süre beklenmesine gerek kalmıyor. İşlemin süresi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Ancak genel olarak 15 ile 20 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde tamamlandığını belirtebiliriz. Dolayısıyla dolgu işleminden faydalanmak isteyenlerin iş hayatına ya da günlük hayatına uzun süre ara vermesine gerek kalmıyor.

Estetik ve güzel görünen bir dudak için üst dudağın kalınlığının alt dudağın 3’te 1’i kadar olması gerekiyor. Zira dolgu uygulamasından özellikle üst dudak için faydalanılmasının nedeni de budur. Ancak ihtiyaç olması halinde alt dudağa da rahatlıkla bu işlemin yapılabildiğini belirtelim. Kimi zaman dudaklarda asimetrik bir görünüm de olabiliyor. Bu asimetrik görünümü düzeltmek için de dolgu uygulamasından faydalanılabildiğini belirtebiliriz. Genellikle hyarülonik asit içeren dolgu malzemeleri kullanıldığından vücudun dolgu işlemine tepki göstermesi de mümkün olmuyor.

İlgini çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/lazer-epilasyon/

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik Olur Mu?

Elbette dudak dolgusu sonrasında çok hafif olmak kaydıyla şişlik ya da ödem olabilir. Ancak şişliğin kalıcı olmadığını, çoğunlukla 3 gün içerisinde ortadan kalktığını da belirtmeliyiz. Şişlik günlük hayatı etkileyecek düzeyde olmadığından bu 3 günlük süre içerisinde evde kalmaya da ihtiyaç duyulmuyor.

Şayet şişlik uzun süre beklenmesine karşın geçmediyse ya da sürekli olarak artan bir şişlik söz konusuysa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Sıklıkla merak edilen unsurlardan biri de dolgunun ardından gerçek görünümün ne zaman kazanılacağı oluyor. Bu işlemin üzerinden yaklaşık 2 hafta geçtikten sonra dolguyla elde edilen görünüm % 100 olarak görülebilir. Bazı kişilerde daha erken dönemde gerçek görünümün ortaya çıktığını da söyleyebiliriz.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu işlemi günümüzde çok fazla tercih edilmiyor. Bu işlem dermal dolgular ya da dudak implantları kullanılarak gerçekleştiriliyor. Dudakların hacminin artırılması ve daha dolgun bir görünüm kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen bu işlemin cerrahi bir müdahale gerektirdiğini belirtebiliriz. Aynı zamanda hastanın sonuçtan memnun kalmaması gibi durumlarda kalıcı olan dudak dolgularının çıkarılması gündeme gelebilir. Lakin dolgu materyalinin çıkarılması da yine cerrahi bir müdahale ile yapılabilir.

Dudak Büyütme Neden Yapılır?

dudak büyütme neden yapılır

Yüz bölgesinde dudakların görünümü, yüzün genel görünümünde oldukça etkilidir. Yüzyıllar boyunca dolgun dudakların çok daha güzel ve çekici göründüğü aşikar. Bu nedenle dudakların görünümünü dolgunlaştırarak yüz güzelliğine vurgu yapılması ve yüzün de daha çekici görünmesi sağlanabiliyor. Zira dudak dolgusu da işte bu noktada devreye giriyor.

Yapılan dolgu işleminin vücuda herhangi bir zararı bulunmuyor. Bu işlemin 18 yaşından büyük olmak kaydıyla her yaşta yapılabildiği bilgisini de aktaralım. Yaş ilerledikçe dudaklarda da çizgiler oluşabiliyor. Bu çizgiler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine bile sebebiyet verebilir. Oysa dolgu işlemi yapıldığında söz konusu çizgilerin görünümü de ortadan kalkıyor ve çok daha genç görünmek de mümkün olabiliyor.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudaklarda da bir hacim kaybı meydana gelebiliyor. Dolgu işleminin yapılmasının nedenlerinden biri de budur. Yaşla birlikte doğal bir süreçle kaybedilen dolgu, yapılan basit bir müdahale ile yeniden dudaklara kazandırılabiliyor. Elbette üst dudak ile alt dudak arasında dengeli bir görünümün elde edilmesi de bu işlemden faydalanılmasının nedenleri arasında yer alıyor.

Doğuştan olan ya da sonradan meydana gelen deformasyonlar nedeniyle dudaklarda asimetrik bir görünüm olması bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor. Sonuç olarak dudak dolgusunun pek çok farklı nedene bağlı olarak yapılabildiğini ve tek bir seans uygulama ile yüz güldüren sonuçlar elde edilebildiğini belirtebiliriz.

Okumanı öneririz –> https://drtugrulabacioglu.com/botoks/

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Bu işlemden faydalanmak isteyenler dudak dolgusu fiyatları hakkında da bilgi almayı arzulayabiliyor. Ancak net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Çünkü pek çok farklı unsura bağlı olarak bu işlemin fiyatları değişkenlik gösteriyor. Toplumda bu işlem için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayrılması gerektiği düşünülüyor. Oysa bu bilgi doğru değildir.

Dudak dolgusu sıklıkla uygulanan ve kadınlar tarafından tercih edilen estetik işlemlerden birisidir. Silikonlu (kalıcı) ve 2-3 yıl dayanan hiyarulonik asit ihtiva eden şekilleri vardır Silikonlu olanları merkezimizde yapmıyoruz ama diğer yöntemde yapılanlarda İstanbul genelinde baktığımızda fiyat skalası 800-3200 TL arasında değişmektedir.
Fiyatların bu değişimi hastane, klinik, semt, ve ürün kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Dudaklara dolgu işleminin yapılması için gayet makul bir bütçe ayırmak yeterli olabiliyor. Dolayısıyla fiyat noktasına herhangi bir endişe yaşamadan çok daha güzel görünen dudaklara siz de sahip olabilirsiniz. Randevu almanız, gerekli inceleme sonrasında tarafınıza fiyat bilgisinin iletilmesi için yeterli olacaktır.

Dudak Dolgusu Ömrü Ne Kadar?

dudak dolgusu ömrü

Uygulanan dudak dolgusu 6 ay ile 12 ay boyunca kalıcı oluyor. Tahmin edilebileceği gibi bu işlemin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Ancak yapılan bazı araştırmalar düzenli olarak dolgu yaptıran kişilerde bu işlemin kalıcılık süresinin biraz daha uzun olduğunu gösteriyor. Bu nedenle düzenli olarak dolgunun etkisi geçtiğinden yeniden yaptırılması ile çok daha uzun süreli bir kalıcılık elde edilmesi de mümkün olabiliyor. Bu arada işlemin ömrünün kullanılan dolgu malzemesi ile de yakından ilgili olduğunu unutmamak gerekir.

Dudak Dolgusu Can Acıtır Mı?

Elbette dudak dolgusu öncesinde anestezik krem uygulaması yapıldığından bu işlemin acı vermesi de asla mümkün olmuyor. Uyuşukluk hissi işlemin ardından yavaş yavaş ortadan kalkıyor. İşlem sonrasında da herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmediğini belirtmemiz gerekiyor. Dudak dolgusunun ardından dikkat edilmesi gereken unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Alkol ödemi artırabilir ve bu nedenle işlemin yapıldığı hafta alkol alınması önerilmez
  • İşlemin yapıldığı gün ruj ve diğer makyaj malzemelerinin dudak ile temasını önlemeniz gerekiyor. Bu sayede enfeksiyon riskini ortadan kaldırmış olursunuz
  • Dolgunun yapıldığı gün ağır egzersiz hareketleri ve spor yapılmamalıdır
  • İşlemin yapılmasını takiben 2 hafta boyunca sauna, hamam gibi ortamlarda bulunmamalısınız
  • Dolgunun yapıldığı günü takiben ilk birkaç gün boyunca enfeksiyon riski nedeniyle denize ve havuza girilmesi önerilmez
  • Ödemi, şişliği azaltmak için asla gelişigüzel ürünler ve yöntemler kullanılmamalıdır
  • Doktorunuzun önermediği hiçbir ilacı kullanmamalısınız, doktorunuza danışmadan dudak bölgesine herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız
  • İşlemin yapılmasını takiben 2 saat boyunca dudakları zorlayan mimikleri yapmaktan kaçınmalısınız

Dudak dolgusuyla ilgili yanıtını merak ettiğiniz tüm soruları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/vajina-beyazlatma/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]