Vajinoplasti vajina genişlemesi durumunda gerçekleştirilen genital estetik operasyonlardan biridir. Vajinanın eski sıkı formuna kavuşması için gerçekleştirilen bu operasyon kadınlarda vajina genişlemesi nedeniyle yaşanan pek çok sıkıntıyı ortadan kaldırıyor.

Son yıllarda çok daha fazla sayıda kişinin faydalandığı operasyonlardan biri olan bu cerrahi müdahale oldukça kısa bir süreç eşliğinde tamamlanıyor. Aynı zamanda vajinoplasti fiyatları 2024 sanıldığı gibi yüksek rakamlara tekabül etmediğinden dileyen herkesin bu operasyondan faydalanabildiğini belirtmek gerekiyor. Ancak fiyatlar hastanın durumu ve nasıl bir teknikle ameliyatın yapılacağı gibi unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Vajinoplasti Ameliyatı Nedir?

Genişleyen vajina bölgesinin sıkılaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen cerrahi operasyon vajinoplasti olarak adlandırılıyor. Kimi zaman farklı genital estetik ameliyatlar ile bir arada da yapılabilen bu operasyondan her yaşta faydalanmak mümkün olabiliyor.

Ameliyat için mutlaka 18 yaşını geçmiş olmak gerekir ancak ilerleyen yaşlarda da kadınlar yaşadıkları çeşitli sıkıntılardan kurtulmak için bu ameliyatı tercih edebilir. Özellikle cinsel yaşam konforunu sıkıntıya sokan vajina genişlemesi, artık kadınların kolaylıkla kurtulabildikleri bir sorun haline geldi. Bunun için vajinoplasti ameliyatının planlanmasını sağlamalı ve öncesinde de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilmelisiniz.

Artık tıp teknolojisinin de gelişmesi sayesinde genital bölge estetiği çok daha konforlu teknikler kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Hastaların iş hayatlarına ya da sosyal yaşamlarına uzun süre ara vermelerine gerek kalmıyor. Üstelik sadece tek bir seans halinde uygulanan cerrahi operasyon yeterli oluyor ve vajinada 3 cm ila 4 cm oranında daraltma işlemi yapılabiliyor.

Türkiye’de son yıllarda vajina daraltma ameliyatı daha sık yapılmaya başlandı. Yaşın ilerlemesi ya da zorlu bir vajinal doğum bile vajinada genişlemeye yol açabiliyor. Dolayısıyla çok sayıda kadının bu operasyona ihtiyacı oluyor. Ancak günümüzde kadınlar vajina genişlemesi durumunu ‘kader’ olarak değerlendirmiyor ve tıptan faydalanarak yaşadıkları sorunlardan da kısa zamanda kurtuluyor.

Tıkla Öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma nasıl yapılır

Hastalar genital bölge estetiği ameliyatının acı verip vermediğini merak ediyor. Bu operasyon genel anestezi altında gerçekleştirildiği için işlem ne kadar sürerse sürsün, hastanın acı, ağrı, sızı ya da kramp hissetmesi mümkün olmaz. Ancak ameliyatın ardından hafif düzeyde olmak kaydıyla ağrı oluşabilir. Bu durumda doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçların kullanımı devreye giriyor ve böylelikle ağrının kontrol altına alınması da mümkün olabiliyor.

Vajina dokusunda genişleme her hastada aynı düzeyde olmaz. Bu nedenle vajina daraltma ameliyatı her hasta için ayrı olarak planlanır ve gerçekleştirilir. Genel olarak ameliyat esnasında fazla olan vajina iç dokusundan bir kısmının kesi ile çıkarılması prosedürü izleniyor. Ardından dokuya vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak dikiş atılıyor ve hastanın uyandırılması ile işlem de tamamlanmış oluyor. Dolayısıyla vajinoplasti sonrasında mutlaka kontrol muayenelerine gitmek gerekse de dikiş aldırmaya gerek olmuyor. Dikişlerin kendiliğinden erimesi bir hafta ila 15 gün arasında değişir.

Bununla birlikte iyileşme süresi de hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak vajinoplasti sonrasında iyileşmenin çok uzun sürmediğini belirtmeliyiz. Çoğunlukla klinik istirahat gerekmiyor ve hastalar ameliyatın ardından kendilerini iyi hissetmeleri durumunda aynı gün taburcu olarak evlerine gidebiliyor. Evde ise birkaç gün istirahat edilmesi gerekebilir. İş hayatına uzun süre ara verilmesine gerek olmadığından yoğun bir çalışma hayatına sahip olan kadınlar da rahatlıkla vajinoplasti ameliyatından faydalanabiliyor.

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Elbette vajinoplasti fiyatları 2024 da merak edilen unsurlar arasında yer alıyor. Genel olarak fiyatların makul seviyede olduğu bilgisini aktarabiliriz. Ancak net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olur. Çünkü doktorun deneyiminden genital bölge estetiği için tercih edilen tekniğe kadar pek çok unsur fiyatları etkiliyor. Bu nedenle kadınlar söz konusu ameliyattan faydalanmak istediklerinde karşılarına farklı vajinoplasti fiyatları 2024 çıkabiliyor.

Öncelikle vajina daraltma ameliyatı planlaması yapılabilmesi ve tarafınıza net bir fiyat bilgisinin iletilebilmesi için muayene olmanız gerektiğini belirtelim. Muayene ile vajinada ne oranda bir daraltma yapılacağı ve operasyonun hangi teknikle gerçekleştirileceği belirleniyor. Ardından da vajinoplasti fiyatı konusunda hasta bilgilendiriliyor. Yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmadan da bu operasyondan faydalanabileceğini belirtebiliriz.

Vajinoplasti Fiyatları 2024 Neye Göre Değişir?

Vajinoplasti fiyatları 2024

Hangi kadın hastalıkları ve doğum uzmanının tercih edildiği vajinoplasti fiyatları 2024 üzerinde etkili olan bir unsurdur. Doktorun deneyimi de son derece önemli olduğundan fiyattan ziyade deneyimli bir doktoru tercih etme konusuna odaklanılmasında fayda var. Ameliyatta tercih edilecek teknik ve bununla birlikte kombin şekilde farklı bir müdahale yapılıp yapılmayacağı da vajinoplasti fiyatları üzerinde etkili olabiliyor. Örneğin vajina daraltma ile birlikte labioplasti ameliyatı da yapılabilir ve bu durumda operasyon için ayrılması gereken bütçe de değişecektir. Kombin şekilde aynı seansta iki farklı müdahalenin yapılması istendiğinde biraz daha yüksek bir bütçe ayrılması gerektiğini belirtelim.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Genel olarak cerrahi bir operasyona engel sağlık sorunu olmayan tüm kadınlar genital bölge estetiği ameliyatlarından faydalanabilir. Aynı zamanda bu operasyonun hamilelik ve emzirme döneminde yapılamayacağının da bilinmesi gerekiyor. 18 yaşından küçük olanlar için de sakıncalı olabilir. Bunların dışında kalan tüm kadınlar vajina daraltma ameliyatı olabilir. Vajina da daraltma ameliyatına en çok kimlerin ihtiyaç duyduğu konusunda ise şöyle bir listeden söz edebiliriz:

  • Daha önce zorlu doğu yapmış olanlar
  • Genetik nedenlerle vajinada genişleme sorunu yaşayanlar
  • Çoklu gebelikler
  • Çok sayıda vajinal doğum yapmış olmak
  • Doğumda yırtıkların oluşması
  • Travmatik unsurlar

Şayet cinsel ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi ya da cinsel haz alamama gibi çeşitli sorunlar yaşıyorsanız vajinoplasti ameliyatından faydalanabilirsiniz. Çoğu kadın belirli bir yaşın ardından bu ve benzeri sorunlarla karşılaşabiliyor. Özellikle cinsel haz alamama sorunu beraberinde cinsel isteksizliği de getirebiliyor. Oysa vajinoplasti ameliyatından faydalanan kadınların büyük bölümü cinsel isteksizlik sorunundan da kurtulmuş oluyor. Çünkü vajinanın daralması durumunda bu problem de ortadan kalkabiliyor.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Genel olarak genital bölge estetiği ameliyatlarının süresinin çok uzun olmadığını belirtebiliriz. Her hastada operasyon süresi aynı olmaz ancak çoğunlukla operasyonun yarım saat ila 1,5 saat arasında değişen bir sürede tamamlandığını söyleyebiliriz. Şayet vajinoplasti ile birlikte kombin şekilde farklı bir müdahale de yapılacaksa bu durumda ameliyatın süresi de uzayabiliyor. Doktorunuz muayene ve ameliyat planlamasının yapılmasının ardından toplam operasyon süresi hakkında size bilgi verecektir.

Bununla birlikte vajinoplasti ameliyatının hamile kalma olasılığında herhangi bir değişime neden olmadığı bilgisini de aktarmak gerekir. İleride gebelik planlayan kadınlar da gönül rahatlığı ile bu operasyondan faydalanabilir. Lakin daha önce bu ameliyatı yaptırmış olmanız gebelik durumunda vajinal doğum yapmanızı sıkıntıya sokabilir.

Doğum için sezaryen yöntemi zorunlu olarak tercih edilebilir. Vajinada yeniden bir genişleme olması halinde vajinoplasti ameliyatının tekrarlanabileceği bilgisini de aktarmak gerekiyor. Çoğu zamanda bu ameliyatın ikinci kez yapılmasına ihtiyaç doğmaz. Ancak böyle bir ihtiyacın olması durumunda ameliyatın yeniden yapılmasında da herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Ameliyatın Orgazma Olan Etkisi Nedir?

Ameliyatın orgazm olan etkisi

Kadınların bu ameliyattan faydalanma kararı almalarında cinsel haz konusu da belirleyici olabiliyor. Cinsel haz genital bölgede bulunan klitoris organından kaynaklanıyor. Vajinanın genişlemiş olması durumunda cinsel ilişki esnasında klitorise penisin temas etme düzeyi de azalıyor. Bu nedenle kadınlar cinsel ilişkide haz alamıyor.

Oysa vajinoplasti ameliyatı yapıldığında penisin cinsel ilişki sırasında klitorise sürtünmesi mümkün olabiliyor. Bundan kaynaklı olarak da kadınların orgazm olma olasılıkları artıyor. Dolayısıyla söz konusu operasyon ile orgazm arasında da bir bağ olduğunu belirtmek mümkün. Kadınlar vajinoplasti fiyatları 2024 hakkında araştırma yaparken bu konuyu da değerlendirmeye almak isteyebiliyor. Her ne kadar ameliyatın asıl amacı vajinanın daraltılması olsa da operasyonun orgazm olmayı kolaylaştırdığı bilgisini de aktarmak gerekir.

Vajina Daraltma Ameliyatının Riskleri Nedir?

Öncelikle vajina daraltma ameliyatı işleminin cerrahi bir operasyon olduğunun unutulmaması gerekiyor. Bu nedenle her ameliyat gibi bu operasyon da bazı riskler içerir. Enfeksiyon bu risklerin başında geliyor. Enfeksiyon riskini minimum seviyeye indirgemek için hastaların ameliyat sonrasında antibiyotik ilaç kullanması gerekebilir.

Aynı zamanda vajinoplasti sonrasında belirli bir süre boyunca cinsel ilişki yasağı da bulunuyor. Cinsel perhiz uygulanmasının nedeni de olası bir enfeksiyon riskinin gerçekleşme olasılığını düşürmektir. Vajina dokusunda tam bir iyileşme olmadan cinsel ilişkiye asla girilmemesi gerekiyor. Bununla birlikte vajinal temizliğe ve hijyene de maksimum düzeyde dikkat edilmesi önem taşıyor.

Kanama bir diğer vajinoplasti riski olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu operasyonda kanama riski çok daha düşüktür. Ender görülüyor olsa da vajinada istenenden yani olması gerekenden daha fazla daraltma yapılabiliyor. Böyle bir durumda ameliyatın tekrarlanması gerekir ve çok daha uzun süreli bir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulur. Çünkü vajinanın ideal orandan daha fazla daraltılması cinsel ilişki esnasında ağrı yaşama gibi pek çok sıkıntıyı beraberinde getirebiliyor. İkinci kez ameliyat yapılması ve sorunun giderilmesi durumunda vajinoplasti fiyatları 2024 da daha farklı rakamlara tekabül ediyor. Fakat bu durumun oldukça ender yaşandığını da hatırlatmakta fayda olacaktır.

Vajina Daraltma Riskleri Nelerdir?

Tüm genital estetik girişimler bir arada değerlendirildiğinde riskleri en az olanlardan biri de vajinoplasti işlemidir. Kanama, enfeksiyon gibi riskler tüm ameliyatlarda geçerli olduğundan bu operasyonda da söz konusu risklerden söz etmek gerekir. Ancak risksiz bir cerrahi operasyon olmadığının da altını çizmek gerekir.

Deneyimli bir doktorun tercih edilmesi halinde vajina daraltma ameliyatı riskleri de çok daha az olacaktır. Zira operasyon öncesinde doktorunuz tarafından bilgilendiriliyorsunuz ve olası risklerden de haberdar oluyorsunuz. Bununla birlikte ameliyat öncesinde uygulanacak olan genel anestezi de kendi içerisinde bazı riskler taşıyor. Anesteziden kaynaklı olarak ameliyatın hemen ardından mide bulantısı ve kusma gibi çeşitli şikayetler de ortaya çıkabilir. Bunun nedeni ameliyat değil, öncesinde uygulanan genel anestezidir. Bu şikayetler kısa sürede kendiliğinden ortadan kalkıyor.

Vajinoplasti Neden Yapılmaktadır?

Vajinoplasti neden yapılmaktadır

Pek çok farklı nedene bağlı olarak vajina dokusunda gevşeme meydana gelebiliyor. Hatta genetik unsurlara bağlı olarak bile bu dokularda genişleme olabiliyor ve bu durumda da devreye genital bölge estetiği giriyor. Vajinal doğumların vajina dokularında gevşeme olmasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yaşın ilerlemesiyle birlikte de bu sorun ortaya çıkabiliyor. Zorlu doğumlar ya da çoklu gebelikler gibi unsurları da listeye ekleyebiliriz.

Kadınlar vajina genişlemesi sorunu doğduğunda özellikle cinsel yaşam konforu bakımından sıkıntı yaşıyor. Eski cinsel yaşam konforlarını yeniden kazanmak için de vajinoplasti ameliyatının yapılmasına gereksinim olabiliyor. Cinsel ilişki sırasında hava boşluğundan kaynaklı olarak ses gelmesi konsantrasyonu etkiliyor ve çiftlerin cinsel haz almasını sıkıntıya dokuyor. Bu ve benzeri nedenlere bağlı olarak vajinoplasti ameliyatının yapılmasına gereksinim olabiliyor. Bu konuda kadınların doktorlarına danışmaları durumunda çok daha detaylı bilgi almaları mümkün olacaktır.

Vajina Kaç Cm Daraltılmalıdır?

Öncelikle vajinoplasti fiyatları vajina da kaç cm daraltma yapılacağından etkilenmez ve fiyatlar bu bilgiye göre belirlenmez. Daraltma ise tahmin edilebileceği gibi her hastada aynı oranda yapılmıyor. Çünkü her hastada vajina dokusunda kaç cm daraltma yapılması gerektiği değişiyor. Genel olarak vajina daraltma işleminin 1 cm ila 4 cm arasında değiştiğini belirtmek gerekir. Bazı hastaların vajina dokusunda sadece 1 cm daraltma yapılması yeterli olurken bazı hastalarda vajina daraltma ameliyatı ile 4 cm daraltma gerçekleştirilebiliyor. Bu karar doktorunuz tarafından verilecektir. Operasyon öncesinde yapılan muayene ile vajina içerisinde kaç cm daraltma yapılacağına da karar verilir ve ameliyat planlaması da buna göre yapılır.

Ameliyat İzi Kalır mı?

En çok merak edilen unsurlardan biri de vajina daraltma ameliyatı sonrasında ameliyat izinin olup olmadığıdır. Bu operasyonda vajinanın sadece iç kısmına müdahale ediliyor ve dikiş uygulaması yapılan yer de vajinanın iç bölümüdür. Bundan kaynaklı olarak ameliyat izinin kalması da asla mümkün olmaz. Kadınlar kimi zaman vajinoplasti ameliyatı olduğunun partnerleri tarafından bilinmesini istemiyor.

Ancak bu operasyonun anlaşılması zaten mümkün değildir. Partnerinizin daha önce bu ameliyattan faydalandığınızı anlaması olanaksız ve dolayısıyla gönül rahatlığı ile yaşadığınız sorunlardan kurtulmak için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Vajina daraltmada kullanılan diğer yöntemle radyofrekans ve vajinal lazer işlemlerini başka bir makale konusu yapacağız

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina daraltma

Günümüzde lazer teknolojisi hayatın pek çok alanında kullanıldığı gibi genital bölge estetiği amacıyla da kullanılabiliyor. Lazer ile genişlemiş olan vajina dokularında sıkılaşma elde edilebiliyor. Ancak genişlemenin düzeyine bağlı olarak vajina daraltma ameliyatı yapılması da gerekebilir. Her hasta için lazer teknolojisi ile istenen doku daralması elde edilemeyebiliyor. Bu gibi durumlarda fazla dokunun kesi uygulanarak yani cerrahi operasyon ile çıkarılması zorunlu hale geliyor. Zira ameliyat öncesinde detaylı bir jinekolojik muayene yapılmasının nedeni de budur.

Dokularda gevşeme düzeyinin doktor tarafından tespit edilmesi, hangi teknik ile işlemin yapılacağına karar verilmesini sağlıyor. Bununla birlikte vajinoplasti fiyatları 2024 lazer kullanıldığında daha farklı rakamlara tekabül ediyor. Cerrahi operasyon ile lazer kullanılması arasında fiyat farkının da bulunduğunu belirtmek gerekir.

Lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen operasyon halk arasında ‘vajina gençleştirme’ gibi isimlerle de anılabiliyor. Çünkü bu işlem daralma ile birlikte dokularda yenilenmeyi de sağlıyor. Lazer ışınlarının ısı veren yıkıcı etkisinden istifade edilerek gerçekleştirilen operasyonun ardından dokularda kendiliğinden bir gençleşme ve sıkılaşma meydana geliyor. Bu işlemin cinsel hazzın artırılması ve orgazmın kolaylaştırılması amacıyla da yapılabildiğini belirtelim.

Vajina Daraltma Ameliyatları Neler Kazandırır?

Yapılan bazı araştırmalar vajinoplasti sonrasında kadınların cinsel yaşamlarının çok daha olumlu bir form kazandığını ortaya koyuyor. Bu operasyon vajina genişlemesi nedeniyle yaşanan pek çok sıkıntıyı ortadan kaldırıyor. Kadınların söz konusu problem nedeniyle cinsel ilişkide haz alamaması ya da istenmeyen sesler çıkması nedeniyle özgüven sorunları yaşamaları gündeme gelebilir.

Dolayısıyla vajina daraltma ameliyatı kadınların bu sorunlardan kurtulması amacıyla da önem taşıyor. Psikolojik anlamda kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmesini sağlıyor olmasını da göz ardı etmemek gerekir. Pek çok kişinin vajinoplasti fiyatları üzerine bir araştırma yapmasının nedeni cinsel yaşamdır. Özellikle doğum sonrasında vajinada genişleme olması kadınların ortak sorunlarından biri haline geliyor. Emzirme döneminin sona ermesinin ardından bu operasyon yapılabiliyor ve böylelikle vajinaya eski sıkılığı yeniden kazandırılabiliyor.

Tıkla Öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/kadin-ureme-organlari-ve-anatomisi/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]