Ozon tedavisi halk arasında ‘oksijen tedavisi’ adıyla da anılıyor. Günümüzde çok sayıda farklı hastalığın tedavisinde kullanılan bu yöntem sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi de mümkün olabiliyor. Böylelikle vücudun her türlü hastalığa karşı daha dirençli olması sağlanıyor.

Özellikle yaşlanmayı geciktirici bir etkisinin olması ise ozon tedavisinin gün geçtikçe daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Havada normal koşullarda yaklaşık % 21 oranında oksijen bulunuyor. Bu tedavi yönteminde ise yüksek basınç yardımı ile oksijenin % 100’e kadar çıkarılması mümkün olabiliyor. Plazma içerisinde çözünen oksijenin miktarı artığı için dokulara da çok daha fazla oranda oksijen ulaşıyor. Oksijen yardımı ile çok sayıda hastalığın tedavi edilmesi de mümkün olabiliyor. Tedavi yöntemlerine değinmeden önce bu tedavinin hangi hastalıklara uygulandığından söz edelim.

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklara Uygulanır?

ozon tedavisi hangi hastalıklarda uygulanır

Elbette ozon tedavisi çok sayıda farklı problemin ortadan kaldırılması için uygulanabiliyor. Vücudun direncinin artırılmasını sağlaması ve detoks etkisi yapması, cildi gençleştirme etkisini ortaya çıkarıyor. Bu nedenle daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak isteyenler de rotasını bu tedaviye çeviriyor. Metabolizmanın yavaşlamasından kaynaklı olarak diyet programlarından başarılı bir sonuç alınmadığında da bu tedavi seçeneğinin tercih edilebildiğini söyleyebiliriz. Çünkü metabolizmanın hızlanmasını da sağlayabiliyor. Ayrıca tedavinin sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu da biliniyor.

Zayıflama ve selülit tedavisi amacıyla da tercih edilebilen ozon tedavisi çeşitli cilt hastalıklarının ortadan kaldırılmasına yönelik olarak da kullanılıyor. Çok sayıda patolojik problemin büyük ölçüde ortadan kaldırılabilmesini sağlayan ozon terapisinin aşağıdaki hastalıklarda da tercih edilebildiğini belirtelim:

  • Kanser
  • Göz hastalıkları
  • Bakteri ve mantar enfeksiyonları
  • Dolaşım bozuklukları

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Çünkü ozon terapisi, yardımcı bir tedavi yöntemi olarak da sıklıkla devreye giriyor. Örneğin günümüzde çok sayıda kişinin ortak sorunu olan kronik yorgunluk şikayetini ortadan kaldırmaya yönelik olarak da bu terapiden faydalanılabildiğini belirtelim. Kronik depresyon şikayetinden kurtulmak isteyenler de tercihini bu tedavi yönteminden yana kullanabiliyor.

İlginizi çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/cilt-bakimi/

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu tedavinin saf ozon ve oksijenin karışımı ile uygulandığını belirtelim. Karışımda ozon gazının ne oranda kullanılacağına, hastanın durumu göz önünde bulundurularak doktor tarafından karar veriliyor. Bu sayede ozon tedavisi seçeneğinin en güvenli ve en doğru şekilde değerlendirilmesi mümkün olabiliyor. Kurallar dahilinde ve doğru şekilde uygulanması durumunda bu yöntemin gayet pratik ve etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ancak deneyimli bir doktor kontrolünde uygulanması gereken bir tedavi olduğunu da asla unutmamak gerekiyor.

3 gün ara ile haftada 2 seans şeklinde uygulanabilen ozon tedavisi toplamda 5 hafta sürebiliyor. Dolayısıyla tedavinin 10 seansta tamamlandığını belirtebiliriz. Ancak hastanın durumuna bağlı olarak tedavi seanslarında değişiklik olabiliyor. Tüm seansların tamamlanmasının ardından ayda 1 kez olmak kaydıyla elde edilen etkiyi korumak için tedavinin uygulanmasına devam edilmelidir. Böylelikle bu tedaviyle yakalanan etkiden daha uzun süreli olarak faydalanmak mümkün olabiliyor.

Alerjide Ozon Tedavisi

alerjide ozon tedavisi

Özellikle alerjik astım ve alerjik bronşit rahatsızlığı olan hastalarda ozon tedavisi başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayabiliyor. Bunun dışında daha farklı alerjik rahatsızlığı olan hastalar da bu tedaviden faydalanabiliyor. Hastalıkların bulgularını ortadan kaldırmayı sağlayabilmesi ise hastaların günlük hayatlarında yaşadıkları pek çok sorundan kurtulmalarına olanak tanıyor.

Vücutta birikim yapan toksinlerden arınmayı sağlıyor olması ise bu tedavinin en önemli özelliklerinden biridir. Herhangi bir yan etkisi olmadığından hassas ve alerjik bir bünyeye sahip olanlar da tedaviden rahatlıkla istifade edebiliyor. Elbette tedavi alerji sorununu köklü olarak ortadan kaldıramaz ancak vücudun daha dirençli ve daha güçlü olmasını sağlaması, semptomları ortadan kaldırması gibi etkiler ile daha konforlu bir yaşam sürmek de mümkün hale geliyor.

Bilginiz olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/dudak-dolgusu/

Ozon Tedavi Merkezi

İstanbul nüfusu en kalabalık şehirdir ve dolayısıyla ozon tedavisi de bu kentte büyük bir ilgi görüyor. Sıklıkla uygulanan tedavilerden biri olduğunun da altını çizmek gerekiyor. En çok merak edile unsurlardan biri bu tedaviyle % 100 başarı elde edilip edilemediği oluyor. Ancak bu sorunun yanıtı hastanın genel durumuna bağlı olarak değişebilir. Tedavinin neden uygulandığı ve hastanın durumu, bu tedavinin başarı oranının en çok etkileyen unsurlardır. Elbette deneyimli bir doktorun tercih edilmesi de tedavinin başarısını etkileyen unsurlar arasında yer alıyor.

Günümüzde ozon tedavisinde en çok tercih edilen isimlerden biri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu oluyor. Deneyimli ekibi ile İstanbul’da hizmet veren Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu hastanın durumuna ve şikayetlerine bağlı olarak en uygun tedavi seçeneklerini başarılı bir şekilde uyguluyor. Dolayısıyla bu yenilikçi tedavi yönteminden faydalanmak isteyenler rotasını Dr. Abacıoğlu’na çeviriyor.

Ozon Tedavi Fiyatları

Maalesef ozon tedavisi fiyatı noktasında net bir rakamdan söz edilemez. Çünkü tedavinin hangi yöntemle uygulandığı, kaç seans uygulama yapılacağı ve hastanın genel sağlık durumu gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Genel olarak bakıldığında en makul fiyatlara sahip yardımcı tedavi yöntemlerinden biri olduğunu da belirtmek gerekir. Dolayısıyla bu tedaviden faydalanmak ve yüz güldüren sonuçlar elde edebilmek adına yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmaya gerek kalmıyor. Randevu talep etmeniz durumunda genel muayene sonrasında tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilecektir.

Ozon Tedavi Yöntemleri

Pek çok klinik çalışmanın ardından farklı ozon tedavisi yöntemleri geliştirildi. Bunlar arasında en sık uygulananlardan biri hastadan kan alınması yoluyla gerçekleştiriliyor. Genel olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılan bu tedavi kapsamında dolaşım bozukluklarında yeniden canlanma sağlanabiliyor. Viral kökenlik hastalıklarda etkin bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Yöntem kapsamında hastadan 50 ml – 100 ml arasında bir miktarda kan alınıyor. Ardından bu kan ozonla karıştırılıyor ve hastaya yeniden veriliyor. Vakumlu şişe ve steril ozona dayanıklı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen bir yöntem olduğunu belirtebiliriz.

Kızımı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan maddeler ile tepkimeye giren ozon metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Aktive edilen kanın hastaya verilmesi sonrasında ozon tedavisi etkilerini kısa sürede görmek mümkün olabiliyor. Kanın kas içine enjekte edilmesi yoluyla da uygulanabilen bu tedavinin özellikle alerjik hastalarda kullanıldığının da altını çizelim.

Harici ozon tedavisinin ise bir diğer yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Bu yöntem özellikle ayak ve bacaklarda sorun yaşayan hasta grubu için ideal bir seçenek oluyor. Tedavi uygulanacak olan vücut bölgesi işlemden hemen önce su kullanılarak nemlendiriliyor. Ülser, vücut yaraları ya da ameliyat sonrasında oluşan lezyonlar gibi durumlarda da tedavinin uygulanabildiğini belirtelim.

Ozon gazının rektal makat yolla uygulanması da bambaşka bir tedavi yöntemidir. Hastaların işlem sırasında hiçbir şekilde rahatsızlık duymadığını da belirtmek gerekiyor. Ozon gazının bağırsak yüzeyi tarafından emilmesi sağlayan bu yöntemin hastanın kendini tarafından da uygulanabileceğini söyleyebiliriz. Tüm bunlarla birlikte ozon gazının eklemlerin içerisine enjekte edilmesi de farklı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bu ozon tedavisi seçeneği özellikle ağrılı enflamatuar hastalığı olan kişilerde başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlayabiliyor. Konuyla ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Merak edenler için –> https://drtugrulabacioglu.com/lazer-epilasyon/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]