Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen yöntemlerden biridir. İstenmeyen tüylere kalıcı bir çözüm sunan bu işlemden hem kadınlar hem de erkekler faydalanabiliyor. Kılı üreten kök hücrelerin fonksiyonunu bozarak yeniden kıl çıkmasını engelleyen bu işlem pratik bir şekilde uygulanabiliyor olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Kılın yapısında bulunan melanin olarak adlandırılan renk pigmentinin lazer ışınlarıyla emilmesi kıl üretimi yapan kök hücrelerin hasara uğramasını sağlıyor. Bu nedenle melanin maddesini daha fazla içeren siyah kıllar söz konusu işlemden daha fazla etkilenebiliyor. Beyaz ve gri kıllar da ise işlemin etkinliği daha az oluyor. Bu işlemin vücudun hangi bölgelerine yapıldığı ya da seans sayısı gibi konulara değineceğiz. Ancak öncesinde nasıl yapıldığını daha detaylı ele alalım.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır

İstenmeyen tüyler sadece kadınların değil erkeklerin de ortak sorunları arasında yer alıyor. Özellikle aşırı tüylenme sorunu yaşayanlar için durum daha sıkıntılı bir form kazanıyor. Aşırı tüylenme ise hormonal olabileceği gibi kalıtımsal da olabiliyor. Kimi zaman kullanılan bazı ilaçlar da aşırı tüylenmeye yol açabiliyor. Ancak artık lazer epilasyon ile bu sorunlardan rahatlıkla kurtulmak mümkün hale geldi. Bu işlem lazer ışını gönderen bir cihaz yardımı ile yapılıyor. İşlemde hedeflenen ise istenmeyen tüylerin kökleri oluyor.

Cildin üzerinden geçerek kıl köklerine ulaşan lazer ışınları kıl folikülüne yoğun bir ısı veriyor. Bu sayede kıl kökleri hasar görüyor ve bir sonrakine daha cılız bir halde çıkıyor. İlerleyen süreçte ise kıllar hiç çıkmıyor. Vücudun pek çok bölgesine uygulanabilen bu işlem sayesinde kısa bir süreçte istenmeyen tüylerle vedalaşabiliyorsunuz. Ağda, cımbız, ip ya da jilet gibi ürünlerle istenmeyen tüyleri düzenli olarak almanıza da gerek kalmıyor.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/vajina-beyazlatma/

Buz Lazer Epilasyonun Faydaları?

Buz lazer epilasyon

Bilindiği gibi lazer epilasyon işleminin dünya genelinde kabul görmüş olan başarı oranı % 80 dolaylarındadır. Ancak buz lazer işleminde başarı oranının % 95’lere kadar çıktığını söyleyebiliriz. Bunun dışında buz lazerin diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Her cilt tipinde ve her kıl renginde etkili olabiliyor
 • Epilasyon işleminin hızlı bir şekilde tamamlanması mümkün olur
 • Çoğu zaman tüm vücudun epilasyon işleminden geçirilmesi 40 dakika ile 50 dakika arasında tamamlanır
 • Kıl köklerini dondurarak yok eder
 • Ağrı ya da acı olmadan işlem tamamlanır
 • Ortalama 4 seans ile 6 seansta başarılı bir sonuç alınır
 • Ciltte tahriş ya da lekelenme olasılığı neredeyse sıfırdır

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

3 farklı lazer epilasyon çeşidi bulunuyor. Bu işlemden faydalanmak isteyen kişilere en uygun olanı seçiliyor ve böylelikle işlemin başarı oranının daha yüksek olması sağlanıyor. Elbette tercih edilecek olan epilasyonun kişinin cilt yapısı, kıl kökü ve kıl yapısı gibi unsurlara bağlı olarak belirlenmesi gerekir.

Tıkla öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinanin-guzel-gorunmesi-icin-neler-yapilmali/

Diode Lazer

Vücuttaki istenmeyen tüylerin azalmasını hedefleyen lazer çeşididir. Bu lazer aletlerinin dalga boyunun diğerlerine nazaran daha uzun olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle koyu renkli bir tene sahip olanlarda da son derece başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak tedavinin başarısının tedavi süresine ve kişinin kıl yapısına da bağlı olduğunu unutmamak gerekiyor. 810 nm dalga boyuna sahip olması nedeniyle ciltte daha derine inebiliyor.

Alexandrite Lazer

alexandrite lazer

Bu lazer çeşidi sadece açık cilt rengine sahip olanlar için kullanılıyor. En önemli avantajı ise işlemin hemen ardından istenmeyen kılların cilt yüzeyinden uzaklaşıyor olmasıdır. Dolayısıyla memnuniyet yaratan lazer çeşitlerinden biri olduğunu belirtebiliriz. Koyu bir cilt rengine sahip olanlar için pek ideal bir seçenek olduğunu söyleyemeyiz.

Kıl köklerinde bulunan melanin hücreleri tarafından çok iyi tutulan lazer çeşidi, vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılamaz. Yüz, boyun, sırt, omuz ve kol bölgelerinde başarılı bir sonuç verdiğinden söz edilemiyor. Bu nedenle sadece vücudun belirli bölgelerinde kullanılabiliyor. Özellikle yüz bölgesinde kullanılması durumunda tüylerde azalma yerine artış meydana gelebilir.

ND Yag Lazer

Bu lazer çeşidi ise çok koyu bir cilt rengine sahip olanlar için ideal bir seçenek oluyor. Ancak diğer lazer yöntemleri ile kıyaslandığında daha fazla ağrılı olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Zira bu özelliği nedeniyle kullanım alanları da çok daha kısıtlı oluyor. Sadece çok titiz bir şekilde seçilmiş alanlarda ve son derece dikkatli bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Mutlaka okumalısın –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinoplasti/

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Elbette lazer epilasyon yönteminden faydalanmak isteyen kadınlar ve erkekler fiyat konusunda da bilgi sahibi olmak istiyor. Ancak fiyat konusunda bir rakamdan ya da rakam aralığından söz etmek doğru olmaz. Çünkü çok sayıda farklı unsur fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Bu unsurları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kişinin cilt rengi ve kıl yapısı
 • Vücudun hangi bölgelerine uygulama yapılacağı
 • Kaç seans uygulama yapılacağı
 • Kullanılan Epilasyon cihazı
 • Uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği

Tüm bunlarla birlikte hangi epilasyon merkezinin tercih edildiği, uzmanın deneyimi gibi faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerektiğini unutmamak lazım… Ancak genel olarak fiyatlar gayet makul seviyede seyrediyor. Bütçeyi zorlayan rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak gerekmiyor.

Epilasyon fiyatları semte, hastaneye, kliniğe ve lazer aletlerinin kalitesine göre değişmektedir. Aşağıdaki fiyatlar tahmini olarak bilgi vermek amaçlıdır. Ortalama lazer epilasyon fiyatları şu şekilde sıralanmaktadır.

8 Seans paket fiyatları

 • Tüm bacak: 425 – 1000 TL arası
 • Tüm kol: 350 – 600 TL arası
 • Koltuk altı: 225 – 300 TL arası
 • Yüz: 350 – 700 TL arası
 • Genital: 200 – 700 TL arası
 • Göbek: 300 – 500 TL arası
 • Yarım kol: 200 – 500 TL arası
 • Popo: 600 – 850 TL arası
 • Yarım bacak: 500 – 1250 TL arası

Tek seans epilasyon fiyatları

 • Genital bölge: 100 – 350 TL arası
 • Tüm bacak: 200 – 245 TL arası
 • Yarım bacak: 100 – 325 TL arası
 • Koltuk altı: 50 – 125 TL arası
 • Göbek: 50 – 150 TL arası
 • Sırt: 50 – 150 TL arası
 • Yüz: 100 – 325 TL arası
 • Bıyık: 30 – 75 TL arası
 • Çene: 40 – 225 TL arası
 • Alın: 40 – 125 TL arası
 • Tüm kol: 150 – 400 TL arası
 • Yarım kol: 70 – 125 TL arası
 • Popo: 100 – 350 TL arası
 • Göğüs ucu: 30 – 150 TL arası
 • Bel bölgesi: 50 – 150 TL arası

Tüm vücut 1000-3000
Erkek Tüm vücut 1250-3500 TL

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır?

Lazer epilasyon kimlere yapılır

Cilt hastalığı olmayan 18 yaş üstü her birey lazer epilasyon işleminden faydalanabilir. Hamilelik ve emzirme döneminde de bu işlemin yapılması tavsiye edilmez. Kimi zaman aşırı tüylenme sorunu nedeniyle psikolojik ve sosyal açıdan da sorun yaşayan 18 yaş altı bireylerde de bu işlem yapılabiliyor.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Genital bölge ve koltuk altı lazer epilasyon işleminin en sık yapıldığı vücut bölgesidir. Bunun dışında kol ve bacaklar, göbek, karın, sırt, bel ve yüz bölgesine de bu işlem yapılabiliyor.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Elbette lazer epilasyon kalıcı bir çözüm sunuyor. Zira dünya genelinde büyük bir ilgi görmesi de kalıcı bir çözüm sunuyor olmasından kaynaklanıyor.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Profesyonel estetik uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi durumunda lazer epilasyon asla zararlı bir işlem değildir. Fakat bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğini de belirtmeliyiz. Egzama, yara, sivilce, lezyon gibi çeşitli cilt sorunlarının olmaması gerekir. Ayrıca lazer ışınları sadece kıl köküne kadar ilerlediğinden iç organların lazer ışınlarından etkilenmesi de söz konusu olmaz. Dolayısıyla istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak isteyen bireyler rahatlıkla rotasını bu özel işleme çevirebilir.

Merak edenler için –> https://drtugrulabacioglu.com/botoks/

Epilasyon Kullanım Alanları Nelerdir?

İlk lazer cihazı 1960 yılında geliştirildi. İlk etapta askeri ve endüstriyel amaçla kullanılan lazer teknolojisi 1983 yılından sonra tıbbi alanda da kullanılmaya başlandı. İlk kez ışık temelli epilasyon türünün ise 1994 yılında kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz. 1990’lı yılların sonlarında ise lazer epilasyonun aktif bir şekilde kullanılmaya başlandığı gözlemleniyor.

Kaç Seans Uygulamak Gerekir?

Bu sorunun yanıtı her bireyde aynı olmaz. Bazı bireylerde lazer epilasyon sadece 2 ya da 3 seansta başarılı bir sonuç veriyor ve yeni bir seansa gerek kalmadan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olabiliyor. Ancak kıl kökünün yapısına bağlı olarak bazı kişilerde 5 ila 6 seans uygulama yapılması da gerekebiliyor. Bu işlem ile ilgili tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]