Perineoplasti estetiği çeşitli nedenlere bağlı olarak perine bölgesinde yer alan düzensiz görünümü ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen bir ameliyattır. Perine bölgesinde katlantılı bir deri görünümü olması ya da açılan, iltihaplanan dikiş yerlerinin ardından düzensiz cilt görünümlü bir iyileşmenin gerçekleşmesi gibi unsurlar bu bölgeye cerrahi olarak müdahale edilmesini gündeme getirebiliyor. Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak kadınların olumsuz etkilenmesine yol açan bu düzensizlikler sadece tek bir seans halinde gerçekleştirilen perineoplasti estetiği ile tamamen ortadan kaldırılabilir.

Bu noktada ‘perine’ olarak adlandırılan bölgenin neresi olduğu da merak ediyor. En genel şekli ile perine bölgesinin vajina girişi ile anüs arasında kalan kısım olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle bu bölgede düzensizliğin oluşmasının nedeni vajinal doğumlardır. Ancak farklı faktörlere bağlı olarak da böyle bir sorunun ortaya çıkabildiğini göz ardı etmemek gerekir.

Hangi nedenle perine bölgesinde düzensiz bir görünüm ortaya çıkmış olursa olsun genital estetik operasyonlar ile artık bu dorunun ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. Üstelik perineoplasti fiyatları günümüzde çok daha düşük rakamlara tekabül ediyor ve bundan kaynaklı olarak kadınlar bütçe endişesi yaşamadan bu sorundan kurtulabiliyor.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

Perineoplasti Ameliyatı Nedir?

Perineoplasti ameliyatı

Genital estetik operasyonlardan biri olan perine bölgesinde mevcut olan düzensiz deri görünümünü iyileştirmek ve perine bölgesinin işlevselliğini yeniden kazanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ameliyat perineoplasti estetiği olarak adlandırılıyor. Hastalarda perine bölgesindeki düzensizlik pek çok farklı unsura bağlı olarak ortaya çıkabiliyor.

Bu nedenle ameliyatın da her hasta için ayrı olarak planlandığını ve gerçekleştirildiğini belirtebiliriz. Bazı hastalarda daha önce vajinal doğum yapılırken perine bölgesine kesi uygulanıyor ya da doğal yırtıklar meydana geliyor. Dikişlerin açılması, iltihaplanması gibi çeşitli sorunlara bağlı olarak bu dokuda düzensiz bir deri görünümü ortaya çıkabiliyor.

İşte bu ve benzeri durumlarda hastanın şikayetlerini ortadan kaldırmak amacıyla perineoplasti estetiği operasyonu düzenleniyor. Deride rahatsız edici çöküntülerin ya da katlantıların olması, dikiş izlerinin görünümünün hafifletilmesi gibi çeşitli amaçlarla gerçekleştirilen bu operasyonun temel amacı perine bölgesine pürüzsüz ve düz bir görünüm kazandırmaktır. Operasyon genel anestezi ya da lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. Bu nedenle işlem sırasında hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmuyor.

Bu operasyondan 18 yaşını dolduran, hamilelik ve emzirme dönemini tamamlayan, ameliyata engel bir sağlık sorunu olmayan herkes faydalanabiliyor. Ülkemizde perineoplasti fiyatları gayet makul rakamlardan oluştuğu için yüksek bir bütçe ayırmaya gerek kalmadan tüm kadınlar perine bölgesiyle ilgili yaşadıkları sorunlardan kurtulabilir.

Tıkla öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/kadin-ureme-organlari-ve-anatomisi/

İstanbul Perineoplasti Estetiği

İstanbul, perineoplasti estetiği ameliyatlarının son derece sık gerçekleştirildiği kentler arasında yer alıyor. Hem nüfusun son derece kalabalık olması hem de bu kentte Jinekolog Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu gibi son derece deneyimli olan hekimlerin hizmet vermesi, ameliyattan faydalanan kadınların sayısının da bir hayli fazla olmasını beraberinde getiriyor. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi perineoplasti estetiği ameliyatlarında da doktorun deneyiminin önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu bu ameliyatın yanı sıra genital bölge estetiği operasyonlarının tamamında en tecrübeli isimlerden biridir. Dolayısıyla doktorun deneyiminin daha fazla önem taşıdığı ameliyatlarda sıklıkla tercih edilen bir isim oluyor.

İstanbul’da Şişli gibi gayet merkezi bir bölgede hizmet sunuyor olması da Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu’nun sıklıkla tercih edilen ve aranan doktorlardan biri olmasını beraberinde getiriyor. Hastalarının tüm sorularını detaylıca yanıtlayan, operasyon öncesi ve sonrasına dair merak edilen soruları yanıtlayarak hastalarını bilgilendiren Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu perineoplasti fiyatları bakımından da tercih edilen bir doktor oluyor. Makul rakamlar eşliğinde estetik operasyondan faydalanılabilir ve kadınlar perine bölgesindeki düzensiz görünümden tek bir cerrahi girişim ile kurtulabilir.

Perineoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Perineoplasti fiyatları

Hastalar perineoplasti fiyatları hakkında net bir rakam öğrenmek isteyebilir. Ancak daha önce de değindiğimiz gibi bu operasyonun her hasta için aynı şekilde planlanmadığını, doku durumuna bağlı olarak operasyonda nasıl bir müdahale yapılacağına karar verildiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle net bir fiyattan söz etmek doğru olmaz. Sadece operasyon öncesinde tercih edilen anestezi dahi operasyon fiyatlarını etkileyebiliyor. Buna bağlı olarak fiyat ya da fiyat aralığı vermek de hastalar için yanıltıcı olabilir.

Perine plastiği için gittiğiniz hastanede vajinal hifu, fraksiyonel lazer, radyofrekans aletlerinin olup olmadığını ve işlemi yapacak hekimin mezoterapi, vajinal dolgu, ip askı, G Noktası büyütme gibi işlemleri yapan ve bu konularda sertifikasyonunu tamamlamış olup olmadığını araştırın. Bazen ameliyat sonrası çıkabilecek pürüzleri bu aletler ve tecrübe ile düzeltebiliriz. İstanbul ili içinde hekimler arasında yaptığımız bir araştırmada perine estetiği fiyatları 1000-3500 TL arasında değişmektedir

Doktorun deneyimi, perine bölgesinde ne oranda bir düzensizliğin olduğu gibi unsurların da perineoplasti fiyatları üzerinde etkili olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Öncelikle doktorunuzdan randevu almanız ve muayene olmanız gerekiyor. Muayenenin hemen ardından ameliyat planlaması yapılabilir ve tarafınıza net bir fiyat bilgisi de iletilir.

Bu operasyondan faydalanmak için mutlaka daha önce doğum yapmış olmanız gerekmiyor. Operasyon hamile kalma olasılığınız üzerinde bir değişikliğe neden olmaz. Dolayısıyla ileride gebelik planlayanlar, daha önce doğum yapmamış olanlar da rahatlıkla söz konusu ameliyattan faydalanabilir.

Detaylı bilgi için tıkla –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinoplasti/

Perine Bölgesi Neden Düzensizleşir?

Perine bölgesinde düzensizleşme çok sayıda farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Ancak bunlar arasında en yaygın olanı epizyotomi kesileridir. Bu kesilerin istenen şekilde iyileşmemiş olması perine bölgesinde de düzensiz bir cilt görünümünün ortaya çıkmasına yol açıyor. Dolayısıyla hastaların şikayetlerini ortadan kaldırmak için perineoplasti estetiği ameliyatının yapılması gerekiyor. Bu bölgede çöküntü ya da kabarık bir görünüm olması kadınları psikolojik açıdan da olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Zorlu doğumlar perine yırtıklarının en yaygın nedenidir. Özellikle evde doğum yapılması durumunda perine bölgesinde düzensiz yırtıklar oluşabiliyor. Aynı zamanda dikişlerin açılması ya da dikiş bölgesinde enfeksiyon gelişmesi gibi unsurların da düzensizleşme nedenleri arasında yer aldığını belirtebiliriz. Kadınlarda bu sorunun oluşması durumunda cinsel ilişki konforu da sıkıntıya girebiliyor.

Çünkü ağrılı cinsel ilişki beraberinde cinsel isteksizlik gibi sorunları da getirebiliyor. Oysa perineoplasti estetiği ile bu sorunların köklü olarak çözülmesi mümkündür. Pürüzsüz ve düzgün bir perine görünümü elde edilmesi için bazı hastalarda katlantılı görünüme müdahale edilmesi gerekirken bazı hastalarda da dikiş izlerine müdahale edilmesi gerekebilir. Anüs ile vajina arasındaki mesafenin ideal oranda olması da sağlanabilir.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/hudoplasti/

Perine Estetiği Ne Zaman Yapılır?

Perine estetiği ne zaman yapılır

Her ne kadar kısa sürede tamamlanan bir operasyon olsa da perineoplasti estetiği cerrahi bir girişimdir. Bu nedenle gebelik ve emzirme döneminde operasyon yapılamaz. 18 yaşından önce de yapılması önerilmiyor. Bunun dışında kadınlar diledikleri zaman bu ameliyattan faydalanabiliyor. Operasyon sonrasında hastaların dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar olacaktır. Örneğin iyileşme elde edilene kadar yani yaklaşık olarak 1,5 ay cinsel ilişki yasağı bulunuyor. Bu süre zarfında hamama, denize, havuza ya da saunaya da girilmemesi gerekiyor.

Hastaların perineoplasti estetiği ameliyatından faydalanmak istediklerinde söz konusu yasakları da dikkate almalarında ve operasyon zamanını buna göre seçmelerinde fayda olacaktır. Aynı zamanda ameliyat öncesinde kan testi yaptırmanız ve jinekolojik muayeneden geçmeniz de gerekebilir.

Bu nedenle ameliyat planlamasından önce doktorunuzdan randevu almanız daha doğru olur. Gerekli muayene ve tetkiklerin yapılmasının ardından operasyon planlaması yapılabilir ve ameliyat için en doğru zaman dilimi tarafınıza önerilebilir. Bu operasyonda iş hayatına uzun bir ara verilmesine gerek olmadığını hatta klinik istirahate bile ihtiyaç duyulmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://aedit.com/procedure/perineoplasty

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]