Vajina beyazlatma günümüzde çok sayıda kadının faydalandığı işlemlerden biri haline geldi. Son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlem konforlu bir süreç eşliğinde tamamlanıyor. Böylelikle kadınların son dönemdeki en büyük şikayetlerinden biri olan genital bölge kararması problemi tamamen ortadan kalkmış oluyor.

Genital estetik girişimler arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan bu işlemden dileyen her kadın faydalanabiliyor. Özellikle ciltteki kararma nedeniyle özgüven sorunları yaşayan kadınların adeta imdadına yetişen uygulama genital bölgenin estetik açıdan çok daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlayabiliyor. Vajina bölgesine daha beyaz bir görünüm kazandırmak için yapılan işleme ve bu işlem için ne kadar bütçe ayrılması gerektiğine değineceğiz. Ancak öncesinde neden genital bölgede kararmanın olduğunu açıklayalım.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölge kararması neden olur

Kadınlarda genital bölge kararması pek çok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen sorunlar arasındadır. Genel olarak bu probleme neden olabilen faktörler arasında en yaygın olanı vücuttaki hormonal değişimlerdir. Özellikle östrojen hormonu bu problemin ortaya çıkmasında etkin bir rol oynuyor. Çünkü östrojen hormonunun yoğun bir şekilde salgılanması halinde vajina çevresindeki cilt renk değiştirebiliyor. Zira ergenlik ya da gebelik gibi hormonal değişimlerin yoğun yaşandığı zamanlarda bu bölgede kararma da daha sık yaşanır.

Bazı doğum kontrol haplarının kullanımı bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Hormon içerikli olan bu hapların kullanımı her kadında olmasa da bazı kadınlarda söz konusu sorunu yarattığından devreye vajina beyazlatma işlemi giriyor. Uzun süreli güneşlenme de cildin kararmasının nedenlerinden biridir. Güneşlenme esnasında genital bölgenin mayo, bikini ile kapalı olması kararmayı önlemiyor. Cilde rengini veren pigmentler güneşlenmeden etkilenebiliyor ve haliyle cilt kararması sorunu ortaya çıkabiliyor.

Yaşın ilerlemesi başlı başına vajina beyazlatma işleminden faydalanmak için yeterli bir nedendir. Çünkü kadınlarda yaş ilerledikçe cilt yapısı da değişmeye başlar ve bu duruma hormonal değişimler de eşlik ettiğinde vajina bölgesinde kararmalar olabilir. Bu noktada hatalı iç çamaşırı tercihlerine de değinmek gerekiyor. Özellikle cilt ile oksijenin temasını kesen kumaşlardan yapılan iç çamaşırlarının kullanımı ciltte kararmanın yanı sıra farklı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Çok sıkı iç çamaşırı kullanımı gibi vajinanın havasız kalmasına yol açabilecek unsurlara da dikkat edilmesi gerekiyor.

Genital bölgeye uygulanan hatalı epilasyon işlemleri de bu listede mevcut. Lazer epilasyonun bilinçsiz ve deneyimsiz kişiler tarafından uygulanması durumunda vajina çevresinde kalıcı bir kararma meydana gelebilir. Ancak böyle bir durumda da vajinanın daha beyaz bir görünüm kazanması için uygulanan işlemden faydalanılabiliyor. Tüm bunlarla birlikte farklı unsurlara bağlı olarak da genital bölge kararması sorunu yaşanabilir. Önemli olan bu durumu ‘kader’ olarak algılamamak ve çözüm yöntemlerinden faydalanmaktır.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinanin-guzel-gorunmesi-icin-neler-yapilmali/

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Öncelikle vajina beyazlatma işleminin bir ameliyat gibi düşünülmemesi gerekiyor. Bu işlem asla cerrahi bir müdahale değildir. Dolayısıyla hiçbir endişe yaşamadan söz konusu işlemden faydalanılabilir. Pek çok farklı yöntem uygulanarak vajina bölgesine daha beyaz ve daha duru bir görünüm kazandırmak mümkün olabiliyor. Ancak kalıcı bir çözüm isteyenlerin tercihini lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen işlemden yana yapması gerekiyor. Çünkü bu sayede uzun süre zaman ayırmaya gerek kalmadan kararma problemi tarihe karışabiliyor.

Lazerle Vajina Beyazlatma İşlemi

Lazerle vajina beyazlatma

Lazer ışınları kullanılarak gerçekleştirilen vajina beyazlatma işleminde deri altında bulunan renk pigmentlerine müdahale ediliyor. Deri altı renk pigmentleri parçalanıyor ve bu sayede ciltte kararmaya yani koyulaşmaya neden olan melanin pigmenti hücreleri ortadan kaldırılıyor. Bir başka deyişle lazerle gerçekleştirilen bu işlemde sorunun kaynağına müdahale ediliyor da diyebiliriz.

Dolayısıyla kalıcı bir çözüm sunuyor ve çok sayıda kadının yaşadığı cilt kararması probleminden en kola şekilde kurtulmasına olanak tanıyor. Lazer ışınları melanin hücrelerini yok etmenin yanı sıra dokuların canlanmasını ve sıkılaşmasını da sağlayabiliyor. Bu durum bir yandan cilt kararması sorunundan kurtulurken diğer yandan da vajina bölgesinin daha genç ve daha canlı görünmesini sağlıyor.

Merak edenler için –> https://drtugrulabacioglu.com/perineoplasti-estetigi/

Vajina Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Elbette vajina beyazlatma fiyatları da kadınların yakın markajında olan konulardan biridir. Ancak fiyat noktasından net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olabilir. Bunun nedeni söz konusu işlemin fiyatlarının değişkenlik gösterebiliyor olmasıdır. Ancak genel olarak gayet makul rakamlar eşliğinde bu uygulamadan faydalanılabildiğini belirtebiliriz. Cilt bölgesindeki kararmanın oranı, kişinin mevcut cilt rengi gibi faktörlere bağlı olarak istenen beyazlatmanın elde edilebilmesi için kaç seans uygulama yapılması gerektiği değişiyor. Haliyle bu durum fiyatlar üzerinde de etkili oluyor.

Aynı zamanda kullanılan lazer cihazı ya da işlemin yapılacağı merkez gibi unsurların da fiyatlar üzerinde belirleyici olabildiğini unutmamak gerekiyor. Önemli olan ise fiyattan ziyade güvenilir bir merkezde bu işlemden faydalanmaktır. Bu sayede genital bölgede meydana gelen cilt kararması durumundan sorunsuz bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Vajinal beyazlatmada çıkabilecek problemler nedeniyle gelişmiş mezoterapi tekniklerini bilen ve fraksiyonel lazeri olan hekim ile doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Beyazlatmada kullanılan metoda işlemin yapılacağı yere(hastane, muayehane, klinik ) , hekimin tecrübesine, anestezi şekline ve yapılan metoda (lazer, mezoterapi yöntem ) göre fiyat değişmektedir.

Vajina Beyazlatma fiyatları şu şekildedir

  • Vajina beyazlatma 3 seans 1500-4500 TL
  • Koltuk altı beyazlatma 3 seans 1000-3500 TL
  • Meme Altı Beyazlatma 3 seans 750-2500 TL

Vajina Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Vajina beyazlatmada doğal yöntemler

Lazer teknolojisi dışında genital bölge kararması problemine yönelik olarak uygulanabilecek doğal yöntemler de bulunuyor. Ancak bu yöntemlerin kısa sürede kalıcı bir çözüm sunduğunu söylemek olanaksızdır. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden biri aloa vera içeren jellerin kullanımı oluyor.

Jelin kararma meydana gelen bölgeye sürülmesi ve bir süre beklendikten sonra durulanması yolu ile uygulanan bu yöntemde uzun vadede bir beyazlık elde edilmesi mümkün olsa da çok kısa bir süre sonrasında yeniden kararma olabilir. Aynı zamanda bu ve benzeri yöntemlerden bir başarı elde edilebilmesi için düzenli olarak uygulama yapılması da büyük önem taşıyor.

Zira günümüzde zamansızlık problemi herkesin ortak sorunu haline geldiğinden farklı yöntemlere uzun süre zaman ayırmak istemeyen kadınlar tercihini vajina beyazlatma işleminden yana kullanıyor. Elma suyu ya da zeytinyağı gibi doğal malzemeler ile masaj yapmak da diğer yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bu yöntemlerden de çok kısa bir süre içerisinde yüz güldüren sonuçlar beklemek doğru olmaz. Bu arada internet ortamında konuyla ilgili çok sayıda yanlış bilgi olduğu konusunda da uyarmak gerekir. Özellikle bitki karışımlarının gelişigüzel kullanılması çeşitli sorunlara neden olabilir.

İnternetten edinilen bilgilerin doğruluğundan emin olmadan uygulamamalısınız. Farklı cilt sorunları ile karşılaşmamak için sadece güvenilir yöntemlere yönelmenizde fayda olacak. Lazerle cilt renginde beyazlama elde edilmesi için en güvenilir yöntemlerin başında lazer geliyor. Randevu almanız durumunda konuyla ilgili çok daha detaylı bilgiye ulaşabilir ve bu güvenilir yöntemden siz de en kısa süre içerisinde faydalanabilirsiniz.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

Vajina Beyazlatma İşlemi Ağrılı Mıdır?

Kadınların vajina beyazlatma işlemi ile ilgili en sık merak ettikleri konulardan biri de bu işlemin herhangi bir ağrıya sebebiyet verip vermediğidir. Elbette işlem tamamen ağrısız olarak gerçekleştiriliyor. Çünkü beyazlatma işlemine başlanmadan önce uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem uygulaması ya da çok hafif bir lokal anestezi uygulanıyor.

Bu sayede beyazlatma esnasında hiçbir şekilde ağrı, acı, sızı ya da kramp hissedilmiyor. Gayet konforlu bir süreç eşliğinde bu uygulamadan faydalanmak mümkün olabiliyor. Lazer teknolojisinden faydalanarak genital bölgede kalıcı bir beyazlık elde edilmesi konusunda tüm sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

ilginizi çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/botoks/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]