Vajinanın güzel görünmesi ve sağlıklı bir vajinaya sahip olmak elbette kadınlar için önem taşıyor. Bu nedenle günümüzde genital estetik ameliyatlardan faydalanan kadınların sayısının gün geçtikçe artığını belirtebiliriz. Vajinanın güzel görünmesiyle sağlıklı olması aynı anlama gelmez. Güzel görünen bir vajinada çeşitli sağlık sorunları olabilir. Aynı zamanda vajinanın güzel kokması da görünümüyle ilgili değildir. Tüm bu kavramları birbirine karıştırmamak gerektiğini belirtelim. Her ne kadar kadınlar için güzel bir vajina görünümü çok önemli olsa da vajinanın sağlıklı olmasının da çok büyük önem taşıdığının altı çizilmelidir.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

Sağlıklı Bir Vajinaya Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı bir vajinaya sahip olmak için en çok dikkat edilmesi gereken unsur temizlik ve hijyendir. Vajina temizliğinin doğru şekilde yapılması ve aynı zamanda temizlik için kullanılan ürünlerin de belirli bir kalitenin üzerinde olması gerekiyor. Elbette vajinanın güzel kokması ile sağlıklı olması arasında hiçbir ilişkinin olmadığını söyleyemeyiz. Çünkü enfeksiyon gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak vajinada kötü kokulu bir akıntı gelişebilir.

Bu durumun vajinanın güzel görünmesi ile ilgisi yoktur. Estetik açıdan son derece güzel görünen bir vajinada da enfeksiyon gelişebiliyor. Bu gibi durumlarda geç kalmadan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşülmesi gerektiğinin altını çizmekte fayda var. Sağlıklı bir vajinaya sahip olmak için rutin olarak belirli periyotlarla gerçekleştirilen jinekolojik muayeneleri de aksatmamak gerekir. Çünkü bu muayenelerde olası sağlık sorunları erken dönemde anlaşılabiliyor ve rahatsızlıklar ilerlemeden müdahale edilebiliyor.

Aynı zamanda vajinanın güzel görünmesi ve sağlıklı olması için cildin pH değerini bozmamak da önem taşıyor. Vajina bölgesinde cildin pH değerinin 3,5 ila 4,5 arasında olması gerekir. Ancak güzel kokması için kullanılan vajinal deodorantlar, kalitesiz temizleme ürünleri gibi nedenlere bağlı olarak vajina florası ya da pH dengesi bozulabilir. Bu durumda cildin görünümünde de kararmalar ya da kızarıklıklar gibi istenmeyen bir tablo ortaya çıkabiliyor. Tüm vajina türleri için geçerli olan bu durumdan kaçınmak için kaliteli ürünlerin kullanılması ve vajinal temizliğin hijyenik şekilde yapılması önemlidir.

Öğrenirsen faydası olur –> https://drtugrulabacioglu.com/kadin-ureme-organlari-ve-anatomisi/

Vajina Türleri (Çeşitleri) Nelerdir?

Kadınlarda vajina görünümü birbirinden farklı olabiliyor ve tıbben bu durumun son derece normal olduğunu belirtmek gerekiyor. İç dudakların ve dış dudakların dolgunluğu, görünümü, ebatları, cildin rengi gibi unsurlara bağlı olarak vajina türleri birbirinden farklı olabilir. Zira labioplasti gibi çeşitli genital estetik operasyonlara ihtiyaç duyulmasının nedeni de budur. Çünkü vajinanın güzel görünmesi için bazı dokulara müdahale edilmesine ihtiyaç olabiliyor. Bu işlem için de estetik operasyonlar tercih ediliyor. Ancak vajinanın güzel kokması ile vajinanın görünümü arasında çok fazla ilişki yok. Genel olarak vajina türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Asimetrik İç Dudak

İç dudakların birbiri ile aynı ölçüde olmaması, birinin daha uzun olması kadınları vajinanın güzel görünmesi noktasında en çok rahatsız eden unsurların başında geliyor. Asimetrik iç dudak türünde vajinaya sahip olan kadınlar, labioplasti ameliyatından da en çok faydalananların başında geliyor. Yapılan estetik girişim ile her iki iç dudak görünümüne aynı ölçülerin kazandırılması mümkün olabiliyor.

Kıvrımlı Dış Dudak

Kıvrımlı dış dudak

Dış dudakların dolgun bir yapıya sahip olduğu bu vajina türü, mevcut vajina türleri arasında çok fazla yaygın görülmeyen tiplerden biridir. Dış dudakların dolgun olması nedeniyle iç dudaklar çoğunlukla görünmez ve bu dolgunluk dış dudakların da daha kıvrımlı bir hat izlemesini beraberinde getirir.

Baskın İç ya da Dış Dudak

Baskın iç yada dış dudak

Genel vajina görünümünde iç ya da dış dudakların daha baskın olduğu vajina türüdür. Bu vajina türünün son derece yaygın bir şekilde görüldüğünü söyleyebiliriz. Ancak vajinanın güzel kokması ile vajina türleri arasında bir bağlantı olmadığından iç dudakların ya da dış dudakların baskın olması, vajina kokusunu çoğunlukla etkilemez.

Küçük Kapalı Dudak

Küçük kapalı dudak

Bu vajina türü mevcut vajina türleri arasında en nadir görüleni ve beraberinde kadınların da en çok beğendikleri görünümdür. Dış dudaklar çok dolgun değildir ve simetriktir. Aynı zamanda dış dudaklar iç dudakları örter. Bacaklar kapalı olduğunda iç dudaklar görünmez. Genital estetik operasyonlar ile kadınların sahip olmak istedikleri vajina türü genellikle küçük kapalı dudak türüdür.

Küçük Açık Dudaklar

Ender görülen bu vajina türünde dış dudaklar açık bir görünümdedir. Bu nedenle iç dudakların ebatları küçük olsa da görünürler. Küçük açık dudak vajina türünün vajinanın güzel görünmesi noktasında kadınlarda çok fazla memnuniyet yarattığından söz edemeyiz.

Görünür İç Dudaklar

Görünür iç dudaklar

Bu vajina türü de vajinanın güzel görünmesi konusunda kadınları çok fazla memnun etmiyor. İç dudaklar dış dudakların altında kalıyor olsa da bacaklar kapalı konumdayken görünür. Ancak labioplasti ameliyatıyla bu görünüm düzeltilebiliyor ve kadınları daha fazla memnun eden bir görünüm elde edilebiliyor.

İdeal Vajina Örnekleri

Kadınlarda yapısal olarak farklı vajina türleri görünümü olması gayet normaldir. Kimi zaman vajinal doğumlar, sıklıkla kilo alıp verme gibi nedenlerle vajina görünümünde değişiklikler de olabilir. Ancak sadece tek bir vajina türünün ideal olduğunu söylemek de doğru değildir. Estetik anlamda vajinanın güzel görünmesi elbette kadınlar için önemli ve bu noktada kadınların daha fazla beğendikleri vajina görünümleri ameliyat ile elde edilebiliyor. Fakat bu durum diğer vajina türlerinin ideal görünümde olmadığı anlamına gelmez.

Tıkla öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinoplasti/

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler?

Genellikle vajinanın güzel görünmesi konusuyla beraber vajinanın genişliği konusu da merak edilebiliyor. Özellikle vajinanın kaç ilişkiden sonra genişlediği konusunda sıklıkla araştırma da yapılıyor. Ancak vajina genişlemesinin cinsel ilişkiden ziyade daha farklı nedenlerle meydana geldiğini belirtmek gerekir. Vajinal doğumlar, menopoza girme ya da kilo alıp verme gibi nedenler vajina bağ dokularını etkisi altına alabiliyor ve vajina genişlemesi sorunu yaşanabiliyor. Fakat cinsel ilişki sayısı ile bu durum arasında bir ilişki yok. Şayet vajinanın güzel görünmesi ve daha dar olmasını isterseniz vajina daraltma ameliyatı işleminden faydalanabilirsiniz.

İlgini çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/hudoplasti/

Vajina Darlığı Nasıl Olur?

Vajina darlığı nasıl olur

Vajina daraltma ameliyatı vajina girişine kesi uygulanması ve fazla dokunun çıkarılması prosedürü ile uygulanıyor. Yaklaşık 3 cm gibi oranlarda vajinada daraltma yapılabiliyor. Aynı zamanda vajinanın güzel görünmesi için gerçekleştirilen labioplasti ameliyatı ile vajina daraltma ameliyatının tek bir seans halinde uygulanabildiğini de belirtebiliriz. Fakat bu operasyonlar vajinanın güzel kokması amacını taşımıyor. Bir başka deyişle vajinanın güzel kokmasını sağlayan bir ameliyat bulunmuyor.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/perineoplasti-estetigi/

Vajinanın Güzel Kokması İçin Ne Yapılmalı?

Elbette vajinanın güzel görünmesi için genital estetiklerden faydalanılabilir. Güzel kokması için ise şu unsurlara dikkat etmelisiniz:

  • Pamuklu kumaşlardan üretilen iç çamaşırlarını tercih edin
  • İç çamaşırını her gün değiştirin
  • Vajinal temizliği doğru ve hijyenik şekilde yapın
  • Adet dönemlerinde ped ya da tamponu sıklıkla değiştirin
  • Cinsel ilişki sonrasında vajinal temizliğe dikkat edin
  • Rutin jinekolojik muayeneleri aksatmayın
  • Kalitesiz vajinal temizlik ve bakım ürünlerini kullanmayın
  • Kötü kokulu vajinal akıntı olması gibi durumlarda zaman kaybetmeden kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşün

 

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://www.thesun.co.uk/fabulous/3308350/different-vagina-type-ms-barbie-puffs/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]