Labioplasti ameliyatı genital estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Genital bölgede yer alan iç dudaklarda yani labia minör dokularında onarım ve küçültme amacıyla gerçekleştirilen cerrahi müdahale labioplasti olarak adlandırılıyor. İç dudaklarda büyüklük ya da sarkıklık olması nedeniyle kadınların yaşadıkları pek çok farklı sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayan bu operasyon, kısa zamanda tamamlanıyor ve klinik istirahate gerek kalmadan, aynı gün taburcu işlemleri gerçekleştiriliyor.

Ayrıca labioplasti fiyatları günümüzde çok daha makul rakamlara tekabül ediyor. Bu nedenle gün geçtikçe daha fazla sayıda kadının bu operasyondan faydalanarak sıkıntılarından kurtulduğunu söyleyebiliriz. Estetik açıdan çok daha güzel bir genital bölge görünümü elde etmek artık hayal olmaktan çıktı.

Lazerle Labioplasti Ameliyatı Yapılır mı?

Günümüzde lazer teknolojisi tıbbın pek çok alanında kullanılıyor. Genital estetik alanında da lazer teknolojisinden faydalanıldığını söyleyebiliriz. Lazer ile gerçekleştirilen labioplasti ameliyatı iyileşme sürecinin daha kısa olması, operasyon süresinin kısalığı gibi çeşitli avantajlarıyla ön plana çıkıyor. Tıpkı cerrahi operasyonda olduğu gibi lazerle yapılan bu operasyonda da son derece estetik ve doğal bir görünüm elde edilebiliyor. Aynı zamanda lazer teknolojisi kullanıldığında kanamanın da daha az olduğunu belirtmek gerekiyor.

Her hasta için labioplasti ameliyatı lazerle yapılamayabilir. Öncelikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından muayene edilmeniz gerekiyor. Bu sayede operasyonun lazer teknolojisiyle yapılıp yapılamayacağı konusunda da tarafınıza bilgi iletilecektir. Mevcut iç dudak görünümü, sarkıklık derecesi, doku durumu ve nasıl bir müdahale yapılacağı gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak en doğru ameliyat tekniği tercihi doktorunuz tarafından yapılabilir.

Tıkla Öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinoplasti/

İstanbul Labioplasti Yapan Doktorlar

Labioplasti yapan doktorlar

İstanbul ülkemizin nüfusu en yüksek kentidir ve dolayısıyla labioplasti ameliyatı da bu şehirde oldukça sık gerçekleştirilen genital estetik operasyonlarda biri oluyor. Genital estetik alanında deneyim son derece önemli ve tecrübeli bir doktor isteyenlerin büyük bölümü Jinekolog Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu’nu tercih ediyor. Bu sayede en doğru teknik belirlenerek labioplasti ameliyatı gerçekleştiriliyor ve hastaların yaşadıkları şehirden ayrılmadan, İstanbul’da ameliyat olması da mümkün olabiliyor. Genital estetik operasyonlarda hastanın memnuniyetini kazanacak bir sonuç elde etmek de büyük önem taşıyor. Bu noktada doktorun deneyiminin önemini net bir şekilde ortaya koyabildiğini belirtmek gerekir.

Labioplasti Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Öncelikle dudak küçültme ameliyatı fiyatı bakımından da bütçeyi zorlayan bir estetik operasyon değildir. Elbette net bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Çünkü her hasta için labioplasti fiyatları 2024 aynı rakamlara tekabül etmiyor. Öncelikle labia minör dokusunun durumunun doktor tarafından muayene ile incelenmesi gerekiyor. Sonrasında ameliyat planlaması yapılıyor ve ameliyat ile hangi dokulara nasıl bir müdahale yapılacağı belirleniyor.

Dolayısıyla tüm bunlar labioplasti fiyatları 2024 üzerinde de etkili oluyor. Bazı hastalarda sadece asimetrik görünümü düzeltmek için tek bir iç dudak dokusuna müdahale yeterli olurken bazı hastalarda her iki dokuya da müdahale zorunlu oluyor. Bu iki hasta tablosunda labioplasti ameliyatı fiyatının aynı olması beklenemez. Kimi zaman labioplasti ile birlikte vajina daraltma gibi operasyonların kombin şekilde yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda ameliyat için ayrılması gereken bütçenin de biraz daha yükseleceğinin bilinmesi gerekiyor.

Neden Labium Minus Dokularında Büyüme ve Sarkma Olur?

Hastaların labioplasti fiyatları kadar merak ettikleri bir diğer konu da iç dudak dokularında neden büyüme ya da sarkmanın meydana geldiği oluyor. Öncelikle iç dudak dokusu üzerinde genetik faktörlerin de etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Pek çok kadında doğuştan iç dudak dokularında büyüklük ya da sarkıklık olabiliyor. Aynı zamanda farklı nedenlere bağlı olarak da böyle bir tablo ortaya çıkabiliyor ve labioplasti ameliyatı ile hastalarda rahatsızlık veren bu görüntünün ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor. İç dudak dokularında büyüme ve sarkma olmasına yol açan en yaygın nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Vajinal doğum yapmak
 • Kilo alıp vermek
 • Yaşın ilerlemesi
 • Düzenli cinsel ilişki
 • Genital bölge travmaları (kaza geçirme, darbe alma, ezilme vs.)
 • Doğum yırtıkları

Bu gibi durumlarda iç dudak dokularında sarkma oluşabiliyor. Bu dokuların sadece kilo alıp vermekten bile etkilenebildiğini ve hacimlerinde değişim olabildiğini belirtmeliyiz. Ancak günümüzde iç dudak sarkması bir kader olmaktan çıktı. Uygulanan başarılı bir labioplasti ameliyatı ile estetik açıdan çok daha düzgün bir genital bölge görünümü kolaylıkla elde edilebiliyor. Sadece görünüm bakımından değil, iç dudak büyümesinden kaynaklanan pek çok farklı sorunun ortadan kaldırılması bakımından da bu operasyonun tercih edilebileceğini belirtebiliriz.

Labioplasti Ameliyatı Olduğum Anlaşılır mı?

Labioplasti olduğum anlaşılır mı

Elbette labioplasti fiyatları kadar konuya dair farklı soruların yanıtları da hastaların ameliyat kararında etkili oluyor. Kadınlar için bu operasyonun gizliliğinin önem taşıdığı biliniyor. Bir diğer deyişle kadınların çok büyük bir bölümü partnerlerinin labioplasti ameliyatı olduğunu bilmesini ya da anlamasını istemiyor. Ancak bu operasyonun dışarıdan bakıldığında anlaşılması asla mümkün olmaz. Operasyon sonrasında elbette dikiş uygulaması yapılıyor. Vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak gerçekleştirilen dikişlerin ardından iz kalması da pek rastlanan bir durum değildir. Bunun nedeni iç dudak dokusunun zaten kıvrımlı bir yapıya sahip olmasıdır.

Sonuç olarak labioplasti ameliyatı sonrasında operasyonun anlaşılması mümkün olmadığından kadınlar cinsel yaşamlarında da herhangi bir endişe duymuyor. Hatta aksine daha önce iç dudak sarkıklığı nedeniyle yaşadıkları özgüven sorunlarından kurtuldukları için cinsel yaşamlarında da kendilerini daha iyi hissettiklerini sıklıkla dile getirdiklerini söyleyebiliriz.

Labioplasti Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Doktorun deneyimi labioplasti fiyatları üzerinde etkili olan unsurlardan biridir. Bununla birlikte sadece iç dudak estetiğinin yapılması ile iki farklı estetik operasyonun aynı seansta yapılması da fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Ameliyat genellikle genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Kimi zaman lokal anestezi de tercih edilebilir ve anestezi türü de labioplasti ameliyatı fiyatlarını etkileyen unsurlar listesinde bulunuyor. Operasyonda fiyatları en çok etkileyen unsur ise mevcut doku durumu ve ameliyat ile iç dudak dokusuna nasıl bir işlem yapılacağıdır. Zira hasta muayene olmadan ve ameliyat planlaması yapılmadan operasyona dair bir fiyat belirtmenin mümkün olmaması da bundan kaynaklanıyor.

Dudak Küçültme Ameliyatı Fiyatı

Dudak küçültme ameliyatı fiyatları

Elbette hastalar dudak küçültme ameliyatı fiyatı üzerine bir araştırma yaptıklarında hemen net bir fiyat bilgisi de almak istiyor. Ancak hastanın muayene olmasından önce fiyat belirtilmesi pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle öncelikle kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu alınması ve sonrasında fiyat üzerine bir araştırma yapılması gerekir. Zira muayene olunmasının ardından dudak küçültme ameliyatı fiyatı olarak tarafınıza mutlaka bilgi verilecektir. Bu sayede ameliyat planlamasının da bir an önce yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Labioplasti Sonrası Şikayetler Nelerdir?

Genel olarak labioplasti fiyatları hakkında araştırma yapan hastalar, daha önce bu operasyondan faydalanan kadınların şikayetlerine de göz atmak isteyebiliyor. Ancak operasyon sonrasında ciddi şikayetlerin pek yaşanmadığını belirtebiliriz. Hafif ağrı olması tıbben de beklenen bir durumdur ve doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaç ile bu ağrı kontrol altına alınabilir. İyileşme süresi boyunca bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Doktorun önerilerinin ve uyarılarının dikkate alınması durumunda labioplasti ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin de sıkıntısız bir şekilde atlatılabileceğini belirtmek gerekiyor. Deneyimli bir doktor tarafından operasyonun gerçekleştirilmesi durumunda olası şikayetler de minimum seviyeye çekilebilir. Zira operasyon öncesinde zaten hastaya iyileşme sürecine dair bilgi veriliyor. Yasaklar ve dikkat edilmesi gereken unsurlar aktarılıyor ve bu sayede hastanın da iyileşme dönemine daha bilinçli bir şekilde girmesi sağlanıyor. Bu nedenle şikayetlerin de yok denecek kadar az olduğunu söyleyebiliriz.

Labioplasti Kimler İçin Uygundur?

Kadınların büyük bölümü bu operasyon ve aynı zamanda dudak küçültme ameliyatı fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu operasyon 18 yaşından büyük olunması ve ameliyata engel bir sağlık sorununun bulunmaması durumunda her yaşta yapılabiliyor. Ancak gebelik ve emzirme döneminde ameliyat yapılması sakıncalıdır ve bu nedenle emzirme döneminin de tamamlanmasını beklemek gerekir. Özellikle doğum sonrasında iç dudaklarda sarkma sık rastlanan bir tablo olduğundan hastalar bir an önce ameliyat olmak isteyebiliyor. Emzirme döneminin ardından randevu alınabilir ve ameliyat planlamasının hasta için kısa zamanda yapılması sağlanabilir.

Ayrıca labioplasti ameliyatı kimler için uygundur sorusunu şu şekilde listeleyebiliriz:

 • İç dudaklarında sarkık ve büyük bir görünüm olanlar
 • Psikolojik ya da fizyolojik açıdan iç dudak sarkmasından rahatsızlık duyanlar
 • İç dudak görünümünden kaynaklı olarak özgüven sorunu yaşayanlar
 • Günlük hayatından iç dudak büyüklüğünden kaynaklı olarak çeşitli sıkıntılar yaşayanlar
 • Genital bölgede estetik görünüme önem verenler

Bu ameliyat hamile kalmaya, vajinal doğum yapmaya asla engel değildir. Kişinin hamile kalma olasılığı üzerinde herhangi bir değişime neden olmaz ve bu nedenle ileride gebelik planlayanlar da gönül rahatlığı ile labioplasti ameliyatından faydalanabilir. Aynı zamanda kızlık zarına da asla bir zarar gelmediğinden cinsel ilişki deneyimi olmayan kadınların da rahatlıkla bu ameliyattan faydalanabileceğini belirtmek gerekiyor.

Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Ameliyat sonrası bakım

En az labioplasti fiyatları 2024 kadar önemli olan bir diğer unsur da iyileşme sürecidir. Yaklaşık 1 ay boyunca cinsel perhiz uygulanması gerekiyor. Bunun nedeni mevcut enfeksiyon riskini artırmamaktır. Aynı zamanda vajinal temizliğe de mutlaka dikkat edilmesi gerekir. İyileşme süreci tamamlanmadan sauna, hamam, deniz ve havuza girilmemesi de labioplasti ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunuyor. Hafif düzeyde bir kanama ve ağrı olması normaldir. Ancak ağrının şiddetlenmesi, kanamanın artması ya da durmaması, kötü kokulu vajinal akıntı olması gibi durumlarda derhal doktorunuza bilgi vermelisiniz. Yüksek ateş gibi semptomlar ortaya çıktığında da doktorunuzu bilgilendirmenizde fayda olacaktır. Ameliyat sonrasında klinik istirahat ya da ev istirahati gerekmez. Sadece operasyonun yapıldığı gün anesteziden kaynaklı hafif mide bulantısı ve baş ağrısı olabilir.

Labioplastiden Sonra Düzeltme İşlemi Ne Zaman Yapılabilir?

Kadınların dudak küçültme ameliyatı fiyatı 2024 üzerine araştırma yapmasının nedeni kimi zaman yapılan operasyondan memnun kalmamaları ve yeniden bir düzeltme istemeleri olabiliyor. Bu durumda daha farklı bir fiyat ile karşılaşılması mümkün olabilir. Önemli olan düzeltme amacıyla gerçekleştirilecek ameliyat ile yapılan ilk ameliyat arasında en az 2 ay sürenin olmasını sağlamaktır. 2 aydan önce revizyon labioplasti ameliyatının gerçekleştirilmesi tavsiye edilmez. Bu arada labioplasti ameliyatı tekrarlanabilen bir operasyondur. Kilo alıp verme, yaşın ilerlemesi ya da vajinal doğum yapma gibi nedenlerle iç dudaklarda yeniden bir sarkma meydana gelebilir. Bu durumda hastalar ikinci bir ameliyat ile yeniden estetik açıdan ideal görünümde olan iç dudak dokusuna kavuşabilir.

Tıkla Öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/kadin-ureme-organlari-ve-anatomisi/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel:  +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]