Kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 her daim merak edilen unsurlar arasında yer alıyor. Halk arasında kızlık zarı olarak adlandırılan hymen adlı dokudur. Vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer alan bu doku sanıldığı gibi zar şeklinde değildir. Ayrıca bu doku vajina girişini tamamen kapatmaz. Orta bölümünde bir delik bulunur ve bu delik adet dönemi kanamalarında kanın vücuttan dışarıya atılmasını sağlar.

Kızlık zarı dokusu her kadında aynı esnekliğe sahip olmaz ve kalınlığı da kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu doku ilk cinsel ilişki esnasında bütünlüğünü kaybeder. Bu esnada da az miktarda bir kanama meydana gelir. İşte bu noktada devreye kızlık zarı onarımı için gerçekleştirilen cerrahi müdahale giriyor. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan bu işlem sonrasında da cinsel ilişkide kanama olması mümkündür. Günümüzde söz konusu operasyon ve beraberinde kızlık zarı dikimi fiyatları daha fazla ilgi görüyor.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir/

Bekaret Zarı Dikimi Fiyatları Neden Değişir?

Hymen dokusunun yeniden bir bütünlük sağlaması için gerçekleştirilen onarım işlemi iki farklı şekilde yapılabiliyor ve kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 da bu iki teknikte farklılık gösteriyor. Bu işlemleri kısaca geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde adlandırabiliriz. Her iki işlemde de kızlık zarının yeniden bütünlük sağlaması için cerrahi müdahale gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda bu işlemin yapılabilmesi için belirli bir yaşta olmak gerekmiyor. Her yaşta hymen dokusunun dikilmesi işlemi yapılabilir.

Sizlere kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Çünkü pek çok unsura bağlı olarak bu işlem için ayrılması gereken bütçe değişebiliyor. Öncelikle hangi kadın hastalıkları ve doğum uzmanının tercih edildiği fiyat noktasında da değişkenliğe sebebiyet verebilir. Bununla birlikte operasyonun geçici mi yoksa kalıcı olarak mı yapılacağının da kızlık zarı dikimi fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle öncelikle doktorunuzdan randevu almanız ve sonrasında fiyat bilgisi talep etmeniz çok daha doğru olur.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2024

Halk arasında kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 yılında değişir mi sorusu da merak konusu olabiliyor. Öncelikle fiyatların pek çok farklı unsura bağlı olarak belirlendiğini belirtmek gerekiyor. Bu operasyonda kullanılan malzemelerin bazıları ithal olabiliyor ve bu durumda döviz kurlarının da bekaret zarı dikimi fiyatları üzerinde etkili bir unsura dönüşmesi kaçınılmazdır. Önemli olan bu işlem için deneyimli bir doktoru seçmenizdir. Operasyonun sorunsuz bir şekilde yapılması, fiyattan çok daha fazla önem taşır.

Kızlık zarı dikimi fiyatları yapılan yere (hastane, muayehane, klinik ) hekimin tecrübesine, anestezi şekline ve yapılan metoda( geçici veya kalıcı yöntem ) göre fiyat değişmektedir. Hekimimize göre bu işlem hastane de ameliyathane koşullarında yapılmalıdır. İstanbul ili içinde bu işlemi yapan hekimler arasında yaptığımızda araştırmada kızlık zarı dikim fiyatları 3500 -7500 Tl arasında değişmektedir.

  • Geçici kızlık zarı dikimi 3500-4500 TL
  • Kalıcı Kızlık Zar Dikimi 4500-7500 TL

Bu işlem sırasında lazer aletinin kullanan bazı hekimler ek ücret isteyebilir. Hekimler arası yaptığımız araştırmada , kızlık zarının ilk muayenesi ve sonrası kontrollerinde ücret talep edilmiyor.

Kimi zaman kadınlarda yaşanan cinsel ilişkiye karşın bir kanama olmuyor ve bu durumda da kızlık zarının daha önce bütünlüğünü kaybettiği düşünülüyor. Oysa zarın esnek bir yapıya sahip olması durumunda kanama olmayabilir ve haliyle böyle bir durumda da kızlık zarı dikimi fiyatları önemsiz bir konu haline gelir. Yapılan vajinal muayene ile kızlık zarının bütünlüğünün koruyup korumadığı kolaylıkla anlaşılabilir. Böyle durumlarda kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmenizde fayda olacaktır. Zira dünya genelinde kadınların % 44’ünde yani neredeyse yarısında ilk cinsel ilişki esnasında kanama olmuyor.

Geçici Kızlık Zarı Fiyatları

Hymen dokusunun geçici olarak dikilmesi de mümkün olabiliyor. Bu durumda kızlık zarı dikimi fiyatları kalıcı olarak yapılan işlemden daha farklı rakamlara tekabül edecektir. Kızlık zarının geçici olarak dikilmesi durumunda operasyon tarihinin çok iyi belirlenmesi gerekiyor. Düğünden yaklaşık 7 ila 10 gün öncesinde işlem gerçekleştirilebilir. Böylelikle cinsel ilişki esnasında kızlık zarının yeniden bütünlüğünü kaybetmesi ve kanama olması mümkün olacaktır. Ancak bu işlemde cinsel ilişkinin en fazla 20 gün içerisinde gerçekleşmesi gerekiyor. Bu sürenin sonunda operasyon esnasında kullanılan dikiş ipleri kendiliğinden vücutta eriyor ve kızlık zarı operasyon önceki formuna geri dönüyor.

Dikiş iplerinin her vücutta eşit sürede erimediği bilgisini de sizlerle paylaşalım. Genellikle ortalama süre 20 gün olsa da 19 ya da 21 gün sonrasında da erime gerçekleşebilir. Haliyle operasyon önceki haline geri dönmesi nedeniyle cinsel ilişkide kanama olması da mümkün olmuyor. Dolayısıyla öncelikle düğün tarihinin belirlenmesi ve sonrasında operasyon planlamasının yapılması çok daha doğru olacaktır. Geçici olarak bekaret zarı dikimi fiyatları makul rakamlardan oluşuyor. Ancak fiyat bilgisi öncesinde mutlaka doktor muayenesi olmanız gerekiyor.

Kalıcı Kızlık Zarı Fiyatları

Kalıcı kızlık zarı fiyatları

Kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesi geçici olarak yapılan işlemden çok daha farklı bir prosedür ile gerçekleştiriliyor. Buna bağlı olarak da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları daha farklı rakamlara tekabül ediyor. Çünkü bu işlemde vajinanın içerisinde yer alan dokulardan uygun parçalar alınarak ve bu parçalar kullanılarak yeni bir kızlık zarı oluşturuluyor. Dolayısıyla geçici olarak yapılan işlemden çok daha geniş kapsamlı ve daha uzun süren bir işlem oluyor.

Buna bağlı olarak da kalıcı bekaret zarı dikimi fiyatları bir miktar daha yüksek olabilir. Ancak kalıcı olarak işlem yapıldığında hiçbir şekilde tarih hesaplaması yapmak zorunda kalınmıyor. Operasyondan yıllar sonra bile yaşanan cinsel ilişkide kanama gerçekleşiyor. Bu nedenle çok sayıda kadın tercihini işlemin kalıcı olarak yapılmasından yana kullanıyor. Operasyonun ardından doktorunuz tarafından belirtilen süre boyunca beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında istenen herhangi bir zaman cinsel ilişkiye girilebilir.

Kızlık Zarı Türleri Nelerdir?

Kızlık zarı türleri

Mukozal bir zardan oluşan kızlık zarı her kadında aynı yapıda değildir. Genel olarak kızlık zarı türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Anuler Hymen
  • Septat Hymen
  • Subseptat Hymen
  • Crescent Hymen
  • Cribriform Hymen
  • Dentiküler Hymen
  • Fimbrialı Hymen
  • Labial Hymen

Elbette bu doku türleri bekaretzarı dikimi fiyatları üzerinde de etkili olabiliyor.

Çok ender görülmekle birlikte bazı kadınlarda kızlık zarı dokusu “imperfore hymen” türünde olabiliyor. Ortasında bir delik olmayan bir kızlık zarı türü olan bu durumda adet döneminde kanın dışarıya çıkması da engelleniyor. Haliyle karın bölgesinde şişkinlik ve karın ağrısı gibi çeşitli şikayetler ortaya çıkıyor. Böyle durumlarda kızlık zarına kesi uygulanır ve bu sayede adet kanının vücuttan atılması sağlanır. Bu işlemin kızlık zarı dikimi ile karıştırılmaması gerekiyor. Ayrıca bu operasyonun fiyatları ile kızlık zarı dikimi fiyatları aynı olmaz.

Bekaret Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

Kızlık zarının dikildiğinin anlaşılıp anlaşılmayacağı en az bekaret zarı dikimi fiyatları kadar üzerinde durulan bir konudur. Partnerinizin cinsel ilişki esnasında daha önce kızlık zarının dikilmiş olduğunu anlaması olanaksızdır. Bu işlem ancak bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan vajinal muayene ile anlaşılabilir. Hatta operasyonun üzerinden uzun yıllar geçmiş olması durumunda hekim muayenesinde bile anlaşılması mümkün olmayabilir. Konuya dair internette edindiğiniz bilgilerin tamamını doğru kabul etmemelisiniz.

Dolayısıyla kızlık zarı dikimi fiyatları gibi konularda araştırma yaparken de karşınıza yanlış bilgiler çıkabilir. Bununla birlikte kızlık zarının dikilmesinin ardından cinsel ilişki esnasında bir kanama olacaktır. Bu kanamada kanın rengi ve kanamanın miktarı, kızlık zarının ilk defa bütünlüğünü kaybettiği zamanki kanama ile aynı olur. Kanama konusunda da partnerinizin kızlık zarı dikimi işleminden faydalandığınızı anlaması asla mümkün olmaz. Bu konuda hiçbir endişe yaşamadan randevunuzu alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebileceğimizi düşündüğümüz diğer makalelerimiz:

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Kızlık zarı zedelenmesi ve kanaması
Adet döneminde hamile kalınır mı
Zevk suyundan hamile kalınır mı

 

Konu ile alakalı dış kaynaklar:
https://www.lybrate.com/topic/hymenoplasty

 

Konu ile alakalı detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Tel: +90 531 027 77 77
Mail: [email protected]