Hudoplasti genital bölgede yer alan klitoris üzerindeki çıkıntıların ya da fazla derinin kesi yolu ile çıkarılması işlemidir. Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de bu operasyonun sıklıkla gerçekleştirildiğini belirtebiliriz. Çünkü klitoris organının üzerinde olması gerekenden daha fazla deri bulunması cinsel yaşam konforunu da sıkıntıya sokabiliyor. Kadınlar cinsel ilişkide haz alamıyor ve dolayısıyla cinse isteksizlik gibi çeşitli şikayetler de ortaya çıkabiliyor. Gelişen tıp teknolojisinin de yardımıyla klitoris estetiği kısa sürede tamamlanan bir operasyondur. Böylece kadınların yaşadıkları bu sorun ortadan kaldırılabiliyor.

Hudoplasti Estetiği Nasıl Yapılır?

Hudoplasti estetiği nasıl yapılır

Genel olarak hudoplasti operasyonunun temel prosedürünün klitoris üzerindeki fazla derinin çıkarılması olduğunu belirtebiliriz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyattan 18 yaşından büyük olan her kadın faydalanabilir. Ancak hamilelik ve emzirme dönemlerinde operasyonun yapılamadığını da belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda bu ameliyattan faydalanabilmek için hastanın cerrahi operasyona engel bir sağlık sorununun olmaması da gerekir.

Operasyonda ise genel olarak iki farklı teknik kullanılıyor. Hastanın hudoplasti öncesinde jinekolojik muayeneden geçmesi gerekiyor ve bu muayenenin ardından hangi tekniğin kullanılacağına da doktorunuz tarafından karar verilecektir. Fazla derinin çıkarılması için merkezden ya da klitorisin yan kısmından kesi uygulanabilir. Ardından fazla olan deri çıkarılır ve klitorise estetik anlamda daha güzel bir görünüm kazandırılacak şekil verilir. Deforme olan derinin çıkarılması zaten daha güzel bir görünüm kazandırılmasını da sağlıyor. Ardından vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanılarak operasyon tamamlanır.

Hastalarda klitoris üzerinde bulunan deri miktarı aynı değildir. Aynı zamanda deforme olan deri miktarının da aynı olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle hudoplasti ile ne oranda deri çıkarılacağı da değişkenlik gösterir. Kimi zaman çok az miktarda bir derinin çıkarılması yeterli olurken bazı hastalarda daha fazla oranda müdahale yapılması gerekebilir. Ameliyatın ardından klinik istirahate gerek olmadığını da belirtelim. Hastalar çoğu zaman aynı gün taburcu olur ve evlerine giderek dinlenebilir. Operasyonun gerçekleştirildiği gün anesteziden kaynaklı olarak hafif mide bulantısı ve baş ağrısı olması ise son derece normaldir.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/vajinoplasti/

Klitoris Bölgesindeki Deformasyon Nasıl Oluşur?

Klitorisin üzerinde katlantılı, çıkıntılı, sarkık bir deri görünümü olmasının nedenleri son derece fazladır. Bazı kadınlarda bu görünüm genetik olarak yani doğuştan da olabiliyor. Bu durumda 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla cinsel hazzı artırma estetiği yapılabilir. Vajinal doğum klitoris üzerinde katlantılı deri oluşmasına yol açan unsurlardan bir diğeridir. Sadece doğum yapaya bağlı olarak ortaya çıkabilen bu görünüm kimi zaman kilo alıp vermeyle de oluşabiliyor.

Kilo alıp verme durumunda deri altındaki yağ dokusu inceliyor ancak deride istenen sıkılaşma meydana gelmediğinden sarkık bir deri görünümü ortaya çıkıyor. Bu görünüm kadınları son derece rahatsız ettiğinden klitoris estetiği yapılması gerekebiliyor. Cinsel ilişkide haz alınamaması sonucunu doğurabilen fazla deri, son derece basit bir operasyon ile alınabilir ve kadınlar tek bir seans halinde uygulanan hudoplasti ile cinsel yaşamlarındaki konfora kolaylıkla yeniden kavuşabilir.

Klitoral Hud Neresidir?

Klitoral hud

Elbette cinsel hazzı artırma estetiği ile ilgili merak edilen konulardan biri de klitoral hud bölgesinin neresi olduğudur. Bilindiği gibi vajina girişinde iç dudaklar yer alıyor. İç dudaklar vajinanın üst bölümünde birleşiyor ve birleştikleri noktada da klitoris yer alıyor. İç dudak dokusu klitorisin üzerini örtüyor. İşte bu nokta klitoral hud olarak adlandırılan bölgedir. Yapılan klitoris estetiği ile müdahale edilen bölge de tam olarak klitoral hud oluyor.

Halk arasında hudoplasti ile ilgili doğru bilinen bazı yanlışlar da var. Örneğin bu ameliyat ile klitorise müdahale edildiği düşünülüyor. Oysa ameliyat ile müdahale edilen bölge klitoris değil, klitorisin üzerinde bulunan deridir. Bu deride fazlalıkların çıkarılması cinsel ilişki esnasında penisin klitoise olan temasını ve sürtünmesini de artırıyor ve hudoplasti sonrasında cinsel ilişkiden alınan hazzın artması da bundan kaynaklanıyor. Yani sanıldığı gibi klitorisin küçültülmesi gibi bir müdahale asla yapılmıyor.

İlgini çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/kadin-ureme-organlari-ve-anatomisi/

Ameliyat Sonrası İz Kalır mı?

Kadınlar klitoris estetiği ile ilgili olarak ameliyat sonrasında iz kalıp kalmayacağını da sıklıkla merak ediyor. Bu operasyon sonrasında iz kalmıyor çünkü klitoris üzerinde bulunan deri zaten katlantılı bir görünüm sergiliyor. Ameliyat esnasında doku durumuna bağlı olarak olabildiğince izin görünmeyeceği bir şekilde kesi uygulanıyor. Bu nedenle kadınların hudoplasti sonrasında iz kalması konusunda endişe etmesine hiç gerek yok. Bununla birlikte ameliyat olunduğunun partner tarafından anlaşılmasının da mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor. Kadınlar bu konuda da hiçbir endişe yaşamadan gönül rahatlığı ile ameliyat için kadın hastalıkları ve doğum uzmanından randevu talebinde bulunabilir. Bu arada operasyon sonrasında vücutta kendiliğinden eriyen dikiş iplerinin kullanıldığını da belirtmek gerekiyor. Bu nedenle operasyonun ardından kontrol muayenelerine mutlaka gidilmesi gerekse de dikiş aldırmaya gerek kalmıyor.

Klitoris Bölgesi Estetiği Neden Yapılır?

Klitoris estetiği neden yapılır

Halk arasında cinsel hazzı artırma estetiği olarak da bilinen bu ameliyatın yapılmasının 2 farklı amacı bulunuyor. Bunların ilki klitoris üzerinde bulunan fazla derinin görünüm bakımından kadınları rahatsız etmesidir. Bu görünümden kaynaklı olarak kadınlar özgüven sorunları da yaşayabiliyor. Hatta cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kadınların da olduğunu belirtebiliriz. İkinci neden ise yine bu fazla deriden kaynaklı olarak kadınların cinsel ilişkiden haz alamıyor olmasıdır.

Ancak klitoris estetiği sonrasında kadınlar cinsel yaşamda da haz almaya başladıklarından çok daha kısa sürede orgazm noktasına ulaşabiliyor. Tek bir cerrahi operasyon ile cinsel ilişki konforunun artırılması mümkün olabiliyor. Kimi zaman kadınlar her iki nedenle hudoplasti işleminden faydalanmak istiyor. Doğum yapmak, kilo alıp vermek gibi nedenlerle klitoris üzerinde deforme bir yapıya sahip olan fazla deriye müdahale edilmesi, kadınların eski cinsel yaşam konforlarına yeniden kavuşmalarını sağlıyor.

Tıkla öğren –> https://drtugrulabacioglu.com/labioplasti-ameliyati/

Klitoral Hudoplasti Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanabilmesi için cinsel hazzı artırma estetiği sonrasında bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Ameliyat sonrasında 4 ila 6 hafta arasında yani iyileşme tam olarak gerçekleşene kadar cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Aynı zamanda hijyene dikkat edilmesi enfeksiyon riskini azaltmak adına çok büyük önem taşıyor. Doktor tarafından reçete edilen antibiyotik ilaçların düzenli ve belirtilen dozajda kullanımı da dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında bulunuyor. Bununla birlikte hudoplasti sonrasında 1,5 ay boyunca deniz, havuz, sauna ve hamama gidilmesi de yasaklar listesinde yer alıyor. İş hayatına ya da sosyal yaşantıya uzun süre ara verilmesine gerek yok. Operasyonun ardından birkaç gün ev istirahati yeterli olabiliyor. Sonrasında iş hayatına ya da sosyal yaşantıya geri dönülmesi mümkündür.

Hudoplasti Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle klitoris estetiği fiyatları olarak net bir rakamdan söz etmenin doğru olmadığını belirtmek gerekir. Çünkü ameliyat hastaya göre özel olarak planlanıyor ve hangi tekniğin kullanılacağı, doktorun deneyimi gibi çeşitli unsurlar da fiyatların değişmesine yol açıyor. Jinekolojik muayene olmadan fiyat bilgisi almanız pek mümkün olmaz. Randevu talep ederek jinekolojik muayeneden geçmenizin ardından ameliyat planlaması gerçekleştirilir ve tarafınıza net bir fiyat bilgisi iletilir. Artık genital estetik operasyonlar çok yüksek bir bütçe gerektirmiyor.

Genital estetik için gittiğiniz her hastanede vajinal hifu, fraksiyonel lazer, radyofrekans aletlerinin olup olmadığını sorgulayın. Bu sırada ameliyatı yapan hekimin mezoterapi, vaginal dolgu, ip askı, G Noktası büyütme gibi işlemleri yapan ve bu konularda sertifikasyonunu tamamlamış olup olmadığını araştırın.

Bazen sadece ameliyatı yapıp bırakmak ile istediğiniz sonuca ulaşamazsınız. Bu işlemlerden ve araçlardan faydalanmak gereklidir. İstanbul ili içinde hekimler arasında yaptığımız bir araştırmada
Hudoplasti fiyatları 1000-3500 TL arasında değişmektedir.

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]