Bölgesel incelme günümüzde çok sayıda kişinin temel ihtiyacı haline geldi. Hareketsiz bir yaşam sürmek, hatalı beslenme gibi pek çok unsura bağlı olarak vücudun özellikle bazı bölgelerinde yağlanma meydana gelebiliyor. Bu vücut bölgeleri de genelde basen, bacaklar, karın ve yan bölümler oluyor. Kimi zaman yağlanmaya selülit görünümü de eşlik edebiliyor.

Vücudun bu bölgelerinde meydana gelen yağlanma haliyle nahoş bir beden görünümü ortaya çıkarıyor ve devreye bölgesel incelmeyi sağlayan çeşitli metotlar giriyor. Ameliyatsız olarak uygulanan yöntemlere ya da fiyatlara da değineceğiz. Fakat öncesinde bu yöntemleri gözden geçirelim.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

bölgesel incelme yöntemleri

Kavitasyon, soğuk lipoliz, UltraShape ve lipocel bölgesel incelme için en çok tercih dilen yöntemlerdir. Her yöntemin her hastada başarı sağlaması mümkün olmadığından öncelikle bu alanda uzman bir doktor ile görüşmek gerekiyor. Bu sayede vücudun hangi bölgelerinde yağlanmanın meydana geldiği, yağlanma ile birlikte selülit oluşumunun bulunup bulunmadığı gibi durumlar analiz edilebilir.

Sonrasında ise kişiye en uygun olan ve en etkin şekilde yağlanma olan yerde zayıflama olmasını sağlayacak yöntem önerilir. Elbette bu yöntemlerin süreleri değişkenlik gösterebiliyor. Kaç seans uygulanması gerektiği de hastadan hastaya değişir. Bu konularda bilgi için öncelikle doktorunuz ile görüşmeniz gerekir.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Elbette pek çok farklı yöntem uygulanarak bölgesel incelme yapılması mümkündür. Önemli olan vücudun yağ birikimi meydana gelen bölgesine en uygun yöntemin tercih edilmesidir. Aynı zamanda hastanın durumuna bağlı olarak uygun yöntem ve kaç seans işlem yapılması gerektiği belirlenir. Bazı kişilerde sadece tek bir seans uygulama yapılması yeterli olurken bazı kişilerde seans sayısının daha fazla olması gerekebiliyor. Basit bir inceleme sonrasında seans sayısı da belirlenecektir.

Bilgin olsun –> https://drtugrulabacioglu.com/ozon-tedavisi/

Bölgesel İncelme Fiyatları

bölgesel incelme fiyatları

Bölgesel yağlanma sorunundan şikayetçi olanlar bölgesel incelme fiyatları hakkında da fikir sahibi olmak isteyebiliyor. Ancak hangi işlemin yapılacağı, kaç seans uygulanacağı, bölgesel yağlanmanın seviyesi gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak fiyatların değiştiğini belirtmek gerekiyor. Genel olarak bu işlemler gayet makul bir bütçe eşliğinde faydalanılabilecek yöntemlerdir. Ancak net bir fiyattan söz etmek de yanıltıcı olur. Deneyimli bir doktorun tercih edilmesine özen gösterilmelidir. Önemli olan fiyattan ziyade ortaya çıkacak sonuç ve bu nedenle doktor seçiminin de büyük bir titizlikle yapılması gerekir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Nedir?

Kimi zaman bölgesel incelme için mutlaka ameliyat olmak gerektiği düşünülebiliyor. Hiçbir cerrahi müdahale yapılmadan ve kesi uygulanmadan da bölgesel olarak incelme elde edilebilir. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen yöntemler de vücudun şekillenmesini ve bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlayabiliyor. Bu yöntemleri liposuction gibi teknikler ile karıştırmamak gerekiyor.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon bölgesel incelme tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine ultrason frekansları uygulanır ve bu sayede yağ dokularının içindeki hücrelerin sıvısında yüksek basınç değişiklikleri meydana gelir. Kavitasyonun bir ameliyat olmadığını belirtmek gerekir. Temelinde yağ dokularını sıvılaştırmak ve hücrelerin dokularının tahrip olmasını sağlamak amacına yönelik olarak uygulanır.

Yağ hücreleri ile yağ asitleri parçalanır ve bu sayede bölgesel olarak vücudun işlem yapılan bölgesinde bir zayıflama meydana gelir. Vücudun çeşitli bölgelerinde depolanan yağlarda kurtulmak için tercih edilen en etkin yöntemlerden biri olduğunu aktaralım.

İlginizi çekebilir –> https://drtugrulabacioglu.com/cilt-bakimi/

Kavitasyon Kaç Dakika Sürer?

Sadece incelme değil cilt sıkılaşmasını sağlamak amacıyla da uygulanabilen kavitasyonun süresi vücudun hangi bölgesine uygulandığına bağlı olarak değişiyor. Ancak genel olarak dakikalar içerisinde tamamlandığını ve bu işlemden faydalanmak için uzun süre zaman ayırmaya gerek olmadığını belirtebiliriz. İlk seans uygulamada 2 cm ile 10 cm arasında bir incelme meydana gelebiliyor.

İncelmenin düzeyi tahmin edilebileceği gibi yağ dokularındaki kalınlığa bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Daha sonra haftada 2 seans ve bir sonrakinde de haftada tek seans şeklinde işleme devam edilebilir. Seans sayısının hastaya bağlı olarak düzenlendiği bilgisini de aktaralım.

Lipocel Nedir?

Diyet ve egzersize karşın bölgesel yağlanma sorunundan kurtulamayanlar için bölgesel incelme yöntemlerinden biri de lipocel oluyor. Sadece 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık olarak 1 beden incelmeyi sağlayabilen bu yöntem tek bir seansta bile sonucu net bir şekilde görebileceğiniz alternatif tekniklerden biridir. Bu yöntemde öncelikle bölgesel yağlanmaya bağlı olarak çıkıntı oluşturan vücut bölgeleri belirleniyor. Deri atına 13 mm derinliğe odaklanan özel tıbbi bir cihaz yardımı ile istenmeyen yağ hücrelerinin yok olması sağlanıyor.

Liposuction gibi yöntemlerle elde edilen bölgesel incelmeye eşdeğer oranda bir incelme isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette lipocel bir cerrahi müdahale değildir. Liposuction yönteminde olduğu gibi cilde kesi uygulanmaz ya da delik açılmaz.  % 100 ameliyatsız olarak gerçekleştirilen yöntem bölgesel incelmenin yanı sıra deri altı kollajen destek dokuyu da uyarıyor.

Bu sayede cildin sıkılaşması ve bir miktar daha genç bir görünüm kazanması da mümkün olabiliyor. Günümüzde kadınların yanı sıra erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği yöntemin hastada herhangi bir acı ya da sızı hissine neden olmadığını da belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek olan yöntemlerden biridir.

Bölgesel Zayıflama Kalıcı Mıdır?

bölgesel zayıflama kalıcı mı

Elbette bölgesel incelme kalıcı bir etki sunar. Ancak hastanın hareketsiz bir yaşam sürmeye devam etmesi, sağlıksız ya da dengesiz beslenmesi gibi nedenlerle incelme elde edilen bölgede yeniden yağlanma meydana gelebilir. Bu nedenle hastaların bölgesel incelmeden faydalanarak vücudunu şekillendirdikten sonra yaşam şekline ve beslenmesine de maksimum düzeyde önem vermesi gerekir.

Bu sayede bölgesel incelmenin kalıcı hale gelmesi de sağlanmış olur. Düzenli olarak egzersiz yapmak, kişinin beslenme şekline ve günlük su tüketimine dikkat etmesi durumunda çok daha fit bir vücut görünümü yakalaması da mümkün olacaktır.

Bölgesel İncelme Hareketleri Nelerdir?

Spor yaparak da bölgesel incelme elde edilebilir. Vücudun hangi bölgesinde yağlanma olduğuna bağlı olarak uygulanması gereken egzersizler ve spor hareketleri de değişkenlik gösteriyor. Ancak genel olarak yağlanma olan bölgedeki kasları çalıştırmaya yönelik hareketlerin yapılması gerektiğini belirtebiliriz. Genellikle uzun süreli egzersiz ve diyet programlarının ardından zayıflama elde edilemediğinde bölgesel incelmeye yönelik yöntemler tercih ediliyor.

Bu yöntemleri desteklemek amacıyla da incelmeyi sağlayan vücut hareketleri yapılabilir. Ancak zayıflama etkisini elde edebilmek için devamlılığa da özen gösterilmelidir. Sadece arada bir yapılan düzensiz spor ve egzersiz programları ile bölgesel yağlanmadan kurtulmanın pek mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.

İstanbul Bölgesel İncelme Merkezi

İstanbul bölgesel incelme yöntemlerinin sıklıkla uygulandığı kentlerin başında geliyor. Bu alanda deneyimli bir doktor arayanlar ise genellikle tercihini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu’dan yana kullanıyor. Hastaları ile gayet etkin bir iletişim içerisinde olan Op. Dr. Tuğrul Abacıoğlu hastanın mevcut sağlık durumu, doku ve yağ durumuna bağlı olarak en uygun incelme yöntemini tercih ediyor. Bu sayede yüz güldüren sonuçlar elde etmek de mümkün olabiliyor.

Özellikle deneyimli bir doktor arayanların da tercihini bu yönde kullandıklarını söyleyebiliriz. Siz de vücudunuzun şekillenmesini sağlamak için hemen randevu talebinde bulunabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızın tamamını yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Önerdiğimiz makalemiz –> https://drtugrulabacioglu.com/dudak-dolgusu/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: +90 531 027 77 77
Mail:[email protected]